Prestiżowy pokaz kolekcji Soni Chruścińskiej

0
1194

Kolekcja CONTORNO zamościanki Soni Chruścińskiej na pokazie podczas Lviv Fashion Week wiosna – lato 2019

Młoda zamojska projektantka Sonia Chruścińska zaprezentowała w minioną niedzielę (28 października) we Lwowie swoją kolekcję “Contorno”.

Lwowski Fashion Week to jeden z największych tygodni mody w Europie Wschodniej, który odwiedzany jest przez ponad 12 tysięcy gości. Wydarzenie to jest projektem formatu międzynarodowego i odbyło się na Międzynarodowym Lotnisku we Lwowie 

Pochodząca i tworząca w Zamościu projektantka z wykształcenia jest architektem i projektantem wnętrz, a od marca tego roku również projektantem ubioru i absolwentką  Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Pokazuje, że moda i architektura mają ze sobą wiele wspólnego, a proces twórczy projektowania budynków, wnętrz czy ubrań jest tym samym przeżyciem.

Inspiracje czerpie głownie z podróży, a w swoich projektach łączy architektoniczne, bryłowe formy z futurystycznymi i unikalnymi materiałami.

Kolekcja CONTORNO (z wł. kontur) to ukłon w stronę jej ukochanego włoskiego regionu – Toskanii. Zaprojektowany przez nią czarny print przedstawia obrysowane konturem fasady toskańskich kościołów m.in. Duomo – Santa Maria del Fiore, Santa Maria Novella oraz San miniato al Monte we Florencji.  Grafika została nadrukowana na bawełnianej tkaninie z której powstały ubrania. 

Aby ukazać architektoniczny efekt stworzonych sylwetek (bryłowość, proste linie i cięcia, monochromatyzm) używa ażurowych materiałów, siatek, przezroczystości i lamówek symbolizujących szkic ołówkiem.

Kolekcję dopełniają akcesoria takie jak czapki, torebki, paski, bransoletki i chokery robione ręcznie przez projektantkę.

To nie pierwszy sukces, bowiem w maju projektantka wzięła udział w konkursie „Rzeszów–modne miasto” i zajęła 3 miejsce w plebiscycie „Najlepszy projektant”, a w lipcu prezentowała swoją kolekcję w showroomie podczas Tygodnia Mody w Berlinie. 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments