Czym jest kredyt konsolidacyjny?

0
370

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby zamienić swoje raty kredytowe w jedną i obniżyć w ten sposób comiesięczne zobowiązania finansowe. Dzięki tej operacji nasz budżet domowy się ustabilizuje i będziemy mogli mieć nad nim zdecydowanie większą kontrolę niż dotychczas. Co jeszcze trzeba wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym? Wyjaśniamy!

Czym charakteryzuje się kredyt konsolidacyjny?

Kredytowi konsolidacyjnemu podlegają niemal wszystkie rodzaje kredytów bankowych tj. kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe i odnawialne oraz debety w rachunkach i limity kart kredytowych. Warto wiedzieć, że ta operacja nie zmusza nas do połączenia wszystkich zadłużeń w jedno, możemy wybrać sobie raty kredytowe, które chcemy ze sobą powiązać, a które spłacać tak jak dotychczas. Bez wątpienia brak ograniczeń w tworzeniu konsolidacji jest największą zaletą tej operacji.

Jak przebiega proces udzielania kredytu konsolidacyjnego przez bank?

Jeśli posiadamy zdolność kredytową nie powinniśmy mieć żadnych problemów z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego. Wystarczy, że dostarczymy do banku wszelkie potrzebne dokumenty dotyczące m.in. tożsamości, wysokości uzyskiwanych dochodów i formy zatrudnienia, jak również udostępnimy informacje o obowiązujących umowach kredytowych, wyciągach z konta osobistego i wykazie aktualnych zabezpieczeń. Bank będzie też chciał się zapoznać z naszą historią kredytową, ponieważ musi sprawdzić, czy spłacamy nasze zobowiązania finansowe w terminie. 

Kredyt konsolidacyjny poprawi sytuację domowego budżetu

Gdy uzyskamy już kredyt konsolidacyjny od banku, wskazane przez nas zadłużenia połączą się w jedną zaległość finansową, którą od tej pory będziemy spłacać co miesiąc tylko konkretnemu bankowi. Oprócz tego okres spłacania pojedynczej raty wydłuży się w czasie, co automatycznie spowoduje obniżenie kwoty zadłużenia. Dzięki temu w naszym domowym budżecie przybędzie nieco więcej pieniędzy, które będziemy mogli zaoszczędzić lub w coś zainwestować. Warto pamiętać, że kredyt konsolidacyjny należy spłacać zawsze w terminie, ponieważ nawet nieduże zaniedbanie w tej kwestii może spowodować, że kwota całego kredytu znacznie wzrośnie.

Dlaczego decydujemy się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego?

Powodów, dla których Polacy chętnie starają się o kredyt konsolidacyjny jest kilka. Jedni decydują się na taką operację finansową, ponieważ są osobami niezorganizowanymi i nie radzą sobie z comiesięczną opłatą kilku rat kredytu, co w konsekwencji powoduje liczne nieprzyjemności ze strony banków. 

Drudzy konsolidują raty zadłużeń, aby uregulować swój domowy budżet i zaoszczędzić pieniądze, które później można wykorzystać na remont mieszkania, zakup ogródka działkowego, sprzęt elektroniczny czy wyjazd zagraniczny. 

Inni za pomocą takiego kredytu chcą się również pozbyć wysokich stóp procentowych swoich dotychczasowych zadłużeń. Wszystkie z tych zalet sprawiają, że w Polsce z roku na rok z kredytu konsolidacyjnego chce korzystać coraz więcej osób. Alternatywą dla konsolidacji kredytu bankowego może być wygodna pożyczka gotówkowa przez internet, którą otrzymamy szybko i bez zbędnych formalności. Możemy przeznaczyć ją na dowolny cel w tym także na spłatę aktualnych zobowiązań. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments