Tomaszów Lubelski: Na Zielonym Rynku praca wre

0
960
Fot. UM Tomaszów Lubelski

Trwają prace przy przebudowie Zielonego Rynku w Tomaszowie Lubelskim. Stare targowisko miejskie przejdzie prawdziwą metamorfozę. Inwestycja będzie kosztowała ponad 1,5 mln, większość tej kwoty pokryje unijna dotacja, resztę dołoży miasto. Na nowym targowisku mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy już w połowie przyszłego roku.

Zakres inwestycji obejmuje budowę nowych stoisk handlowych wraz z infrastrukturą uzbrojenia terenu oraz monitoringiem obiektu. Przebudową Zielonego Rynku zajmuje się Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Roman Głowala z siedzibą w Biłgoraju. Obecnie przy ul. Piekarskiej trwa montaż drewnianych konstrukcji pawilonów handlowych.

Inwestycja współfinansowana jest w ramach: „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Operacja typu: „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” pn. Przebudowa Zielonego Rynku wraz z niezbędną infrastrukturą na Targowisko Mój Rynek mająca na celu poprawę konkurencyjności producentów rolnych poprzez lepsze ich zintegrowanie z łańcuchem rolno-spożywczym poprzez przebudowę Zielonego Rynku wraz z niezbędną infrastrukturą na Targowisko Mój Rynek.

Jak informuje Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim – zakończenie robót jest planowane na 30 czerwca 2019 roku. Na czas realizacji prac budowlanych stoiska osób handlujących zostaną przesunięte na północ od ogrodzenia obecnego zielonego rynku.

Autorem koncepcji nowego targowiska “Mój Rynek” jest Marek Wiśniewski z pracowni projektowej Wimar.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments