Zamość: Wkrótce odsłonięcie Pomnika Marszałka. Na uroczystość zaproszono Prezydenta Andrzeja Dudę

2
1503

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego stoi już przy Klubie Batalionowym w Zamościu i czeka na oficjalne odsłonięcie. Uroczystość zaplanowano na 5 listopada. Na wydarzenie zaproszono m.in. Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Uroczystość rozpocznie msza w intencji Ojczyzny (godz. 10:00) w kościele pw. św. Michała Archanioła.Po nabożeństwie uczestnicy udadzą się na plac przed Klubem Batalionowym, gdzie odbędzie się odsłonięcie pomnika (z ceremoniałem wojskowym). Ostatnim punktem programu będzie koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w sali widowiskowej Klubu Batalionowego (godz. 12.15.)

Zaproszenie do udziału w uroczystości prezydent Zamościa Andrzej Wnuk skierował m.in. do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek.

Czy Głowa Państwa skorzysta z zaproszenia? Tego jeszcze nie wiemy.

fot. Kazimierz Chmiel

zrzut ekranu 2018 10 23 o 12 48 01 Zamość: Wkrótce odsłonięcie Pomnika Marszałka. Na uroczystość zaproszono Prezydenta Andrzeja Dudę

zrzut ekranu 2018 10 23 o 12 30 13 1 Zamość: Wkrótce odsłonięcie Pomnika Marszałka. Na uroczystość zaproszono Prezydenta Andrzeja Dudę

 

 

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gonzo

Pewnie niefortunny termin. Prezydent z Prezesem będą leczyć kaca.

Tofik

Odsłonięcia pomnika ma charakter spotkania zamkniętego. Osoby bez zaproszę nie będą wpuszczane na uroczystości. Obecna będzie tylko miejscowa nomenklatura partyjna, Prezydent Miasto oraz Prezydent Polski. Reszta zamojskiej hołoty…won. Nad porządkiem będzie czuwać policja porządkowa (Ordnungspolizei, OrPo) tak aby nikt nie zaproszony nie mógł nawet spojrzeć w oblicze miejscowych notabli oraz Prezydenta Miasta Zamościa i Prezydenta Polski.