Ile kosztuje wesele?

0
688

Ile kosztuje wesele?

Wasz wielki dzień coraz bliżej? Już niebawem powiecie sobie „tak” w otoczeniu najbliższych? To dobry powód do radości. Nie macie jednak ani sali weselnej, ani sukni ślubnej, o samochodzie nawet nie wspominając. Ile zatem gotówki powinniście mieć do dyspozycji? 

Pożyczka online na ślubne przygotowania

Co zrobić, gdy chcecie stanąć na ślubnym kobiercu, a na sfinansowanie wesela brak pieniędzy? Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka online na ślubne przygotowania. Nie wymaga ona wielu formalności. Wystarczy konto bankowe, numer telefonu, adres zameldowania oraz dowód tożsamości. Ponadto trzeba być w wymaganym przez pożyczkodawcę wieku, posiadać polskie obywatelstwo i stały, regularny dochód. Instytucje udzielające pożyczek po dopełnieniu wszystkich formalności mogą w ciągu 15 minut przelać na konto pożyczkobiorcy nawet 10 000 złotych. 

Otrzymana suma pozwala na rozpoczęcie przygotowań do wesela. Na początek warto rozejrzeć się za salą. Przyjmijmy, że na uroczystości ma pojawić się mniej więcej 100 osób. Stawki za talerzyk wahają się od 90 do 250 zł. Wybierając tańszą opcję zapłacimy 9000 zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę górną granicę, wtedy budżet uszczupli się o 25000 zł. Oczywiście są to ceny bez alkoholu. Za butelkę wódki należy zapłacić blisko 30 zł. Załóżmy, iż 0,5 l przypadnie na jedną osobę. Na samą wódkę młodzi wydadzą wówczas 3000zł. Dodatkowa atrakcja w postaci baru to kolejny wydatek. Jej ceny rozpoczynają się od 500 zł, a kończą na 5000 zł. Ozdoby, które przyszli małżonkowie wykorzystają na sali, to następny koszt. Należy przeznaczyć na nie około 1000 zł. 

Następnym krokiem jest wybór kościoła. Jeśli młodzi znajdą już odpowiednią świątynię, powinni wziąć pod uwagę kolejne wydatki. Za mszę niby zapłacą co łaska, ale będzie ich to kosztować mniej więcej 1000 zł. Wystrój świątyni z kolei wiąże się z sumą blisko 1200 zł. Nie mogą również zapomnieć o oprawie muzycznej podczas nabożeństwa. Zapłacą za nią prawie 500 zł. 

Pożyczka może pomóc w zakupie ślubnych strojów

Jeśli roztropnie wybierzemy kwotę pożyczki i zaplanujemy pozostałe wydatki, ta wystarczy nam również na zakup ślubnych strojów.  Kreacja kupiona w salonie może wynieść pannę młodą od 1800 do 7000 zł. Ceny będą inne, jeśli zdecyduje się ona na uszycie jej u krawcowej. Wtedy to znajdą się w przedziale 700-2000zł. Większość kobiet chce mieć również welon. Jego koszt to kolejne 500 zł. Do budżetu należy także doliczyć buty – mniej więcej 500zł. Wiązanka ślubna z żywych kwiatów wiąże się z wydatkiem blisko 400 zł. Nie można pominąć bielizny. Za nią kobieta zapłaci mniej więcej 500 zł. Biżuteria to także ważny element stroju i…następne 500 zł. Warto również wspomnieć o fryzurze oraz makijażu panny młodej. Zapłaci ona za to łącznie blisko 350 zł. Manicure to następne 150 zł. 

Garnitur dla pana młodego to wydatek blisko 1000 zł. Za strój szyty na miarę należy zapłacić mniej więcej 4000 zł. Przyszły mąż może również zdecydować się na frak. Jego koszt to około 3500 zł. Na koszulę mężczyzna wyda prawie 300 zł. Dodatek do niej stanowi mucha lub krawat – następne 150 zł. Narzeczony musi także pamiętać o butach. Zapłaci za nie ok. 500 zł. Spinki do mankietów to uszczuplenie budżetu o następne 200 zł. 

Pożyczka online na pozostałe ślubne wydatki 

W przypadku pożyczek online instytucje ich udzielające nie wymagają wielu formalności. Cała procedura odbywa się przez internet. Większość firm zamieszcza na swoich stronach suwak. Przy jego pomocy klient określa potrzebną mu sumę oraz czas jej spłaty. Następnie powinien złożyć wniosek o przyznanie pomocy finansowej. Jego pozytywne rozpatrzenie jest równoznaczne z otrzymaniem wsparcia. Może on dostać od 1000 do 10 000 złotych. Czas na spłatę zobowiązania wynosi od 12 miesięcy do 2 lat. 

Pożyczka online  z pewnością przyda się narzeczonym w obliczu wszystkich czekających ich wydatków. Ich kolejny wybór związany jest z samochodem, którym pojadą do ślubu. Tutaj ceny łączą się z marką oraz czasem wypożyczenia. Wpływ ma również to czy auto poprowadzi kierowca czy inna osoba. Młodzi powinni liczyć się z wydatkiem od 300 do 1500 zł. Dekoracja pojazdu to kolejny koszt mniej więcej 400 zł. 

Na ślubie również nie może zabraknąć obrączek. Na ich cenę ma wpływ kruszec, użyte kamienie oraz grawer. Przyszli małżonkowie zapłacą za nie nawet 4000 zł. Ważnymi elementami wesela są kamerzysta oraz fotograf. Coraz częściej występują oni łącznie. Za uwiecznienie uroczystości należy zapłacić blisko 5000 zł. 

Nie wolno również pomijać zespołu muzycznego czy DJ’a. Za wybór pierwszej opcji narzeczeni powinni liczyć się z kosztem mniej więcej 4000 zł. Druga to znacznie mniejszy wydatek – ok. 1500 zł. Tort weselny także trzeba doliczyć do budżetu. Jego cena zależy od wagi, rodzaju masy i zdobień. Stanowi on koszt średnio 1000 zł. 

Warto podsumować wszystkie wydatki. Wesele w skromniejszej wersji wynosi blisko 35000 zł. Jeżeli młodzi nie będą zwracać uwagi na ceny, zapłacą około 68000zł.  

(artykuł sponsorowany)

bride 1355473 1280 Ile kosztuje wesele?

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments