105 mieszkań w Zamościu w ramach programu Mieszkanie Plus

0
1611

Mieszkanie Plus Wizyta

W czwartek, 11 października wizytę w Zamościu złożył, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Artur Soboń. Wiceminister, udał się na ulicę Parkową –  w miejsce planowanej budowy 105 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Wcześniej w towarzystwie m.in. Prezydenta Andrzeja Wnuka oraz Radnego Województwa Lubelskiego Michała Mulawy odwiedził dzielnicę Błonie – Zatorze, gdzie planowana jest realizacja II etapu programu Mieszkanie Plus oraz odcinek budowy ulicy Łanowej. W miejscu trwających robót zorganizowano krótki briefing prasowy.

Bardzo się cieszę, że Zamość jest jednym z pierwszych miast, które zdecydowały się na przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Ta pierwsza lokalizacja na ul. Parkowej jest już bardzo zaawansowana, w przyszłym roku rozpoczniemy realizację tego projektu. – powiedział wiceminister Artur SobońMyślę, że w Zamościu będzie jeszcze większy popyt na te mieszkania i będziemy realizować wspólnie kolejne projekty.

Wiceminister zaznaczył też, że zarówno Program Mieszkanie Plus, jak i wiele innych realizowanych obecnie w mieście dużych inwestycji nie byłoby możliwe, gdyby nie świetna współpraca na linii samorząd – rząd. Jak podkreślił – ogromna w tym zasługa Prezydenta Andrzeja Wnuka. Jako przykład modelowej współpracy podał trwającą właśnie przebudowę ulicy Łanowej, na którą Miasto otrzymało 1,8 mln zł. Pieniądze, o które wnioskował samorząd, pochodzą z Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Ul. Łanowa jest dobrym przykładem, jak można zgodnie realizować projekty rząd – samorząd. Jest to kolejna ważna droga, która daje szansę, aby Zamość w tej części miasta się rozwijał i pięknie zmieniał. – powiedział wiceminister Artur Soboń. Prezydent Wnuk jest sprawdzonym, wiarygodnym partnerem do realizacji wspólnych projektów. Chodzi też o te duże projekty, cywilizacyjne, jak obwodnica zachodnia Zamościa, cieszę się, że mogliśmy sfinalizować wsparcie dla tego projektu, ponad 80 mln przekazaliśmy na rzecz budowy tej drogi, 96 mln zł to całkowity koszt tej inwestycji. Jest to niezwykle ważna inwestycja, która cywilizacyjnie przesuwa Zamość w inne miejsce.

Wizyta Wiceministra była okazją do udzielenia poparcia w nadchodzących wyborach samorządowych zarówno Prezydentowi Andrzejowi Wnukowi, jak i kandydatowi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michałowi Mulawie.

Jestem przekonany, że dzisiaj przed nami szansa na to, aby przekonać mieszkańców województwa do zmiany w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Taka zmiana jest niezwykle ważna, bo daje szanse na to, aby te wszystkie możliwości, które dzisiaj mamy, mogły być w pełni wykorzystane. Czuję się niezwykle zaszczycony, że z mojej lewej strony jest jeden z najlepszych samorządowców – Prezydent Miasta Zamościa, po prawej stronie jest jeden z najlepszych radnych – Michał Mulawa. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jeśli będziemy mieli takich przedstawicieli w samorządzie to ta współpraca rządu z samorządem będzie modelowa. – zapewnił wiceszef MIiR Artur Soboń.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments