Gwiazdki dla Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej

0
621
fot. UM Zamośc

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej otrzymało Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Forteczne Centrum Informacji Turystycznej otrzymało 3 gwiazdki, a punkt w ratuszu 4. Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. 

Certyfikacja odbywa się/ aktualizuje co 2 lata, na wniosek informacji turystycznej. Wśród kryteriów są m.in.: wykształcenie i doświadczenie pracowników, znajomość języków obcych oraz godziny dostępu, inicjatywy własne oraz dostępność dla osób niepełnosprawnych.

– Jestem dumna, że doceniono pracę pracowników ZCI i moją, profesjonalizm, otwartość dla turystów, zaangażowanie w inicjatywy własne oraz promocję walorów turystycznych Miasta Zamość i Roztocza – mówi dyrektor Zamojskiego Centrum Informacja Turystycznej i Historycznej Joanna Liberadzka – Duras.

Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Stanowi ona bardzo ważny element realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną polityki zarządzania jakością standardu Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Jej celem jest: tworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym; zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej; podejmowanie inicjatyw w tworzeniu i rozpowszechnianiu nowych produktów turystycznych. Dodatkowe korzyści z uczestnictwa w certyfikacji Informacji Turystycznej to promocja na portalach POT i w mediach społecznościowych, możliwość udziału w Konkursie POT „Na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce”, otwarcie możliwości prezentowania się podczas wydarzeń organizowanych przez POT, uczestnictwo w szkoleniach dla kadr IT w regionach Polski oraz członkostwo w  Forum Informacji Turystycznych.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 393 certyfikowanych centrów i punktów informacji turystycznych.

Źródło: Miasto Zamość

 

Poprzedni artykułUSG narządów kobiecych oraz USG ciąży – rejestracja trwa!
Następny artykułWczesne rozpoznawanie chorób oczu dzięki EasyScan
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments