Gmina Zamość: Spotkanie informacyjne w ramach programu “Czyste Powietrze”

0
1000

“Czyste Powietrze” to nowy rządowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy. W jego ramach można uzyskać zwrot nawet 90% kosztów termomodernizacji domów jednorodzinnych. Program przewiduje dofinansowania m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania mogą wziąć udział w spotkaniach szkoleniowych, które organizowane są we wszystkich gminach województwa lubelskiego. Podczas spotkań eksperci przedstawiają zasady Programu, sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Dziś (8 października) spotkania odbędą się w gminach: Komarów Osada Adamów i Grabowiec. We wtorek (9 października) eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie spotkają się z mieszkańcami gmin: Łabunie, Sitno i Skierbieszów. Natomiast na środę (10 października) zaplanowano spotkania m.in. z mieszkańcami Gminy Zamość. Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie o godz 18.00.

Harmonogram spotkań w gminach województwa lubelskiego w ramach rządowego programu Czyste Powietrze w dniach od 8 do 13 października br. – dostępny TUTAJ.

 

Poprzedni artykułPapierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do lamusa. ZUS będzie szkolić lekarzy z e-zwolnień
Następny artykułZ ostatniej chwili! Dwa wypadki na wylotówce z miasta. Są utrudnienia dla kierowców!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments