1000 kamizelek dla policji. Brawo Panie Andrzeju!

1
889

Świeć przykładem”

Policjanci z Zamościa w trosce o bezpieczeństwo, niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych i rowerzystów rozdawali im w pierwszych dniach października kamizelki odblaskowe. Już wkrótce kolejne osoby otrzymają kamizelki, przekazane zamojskiej Komendzie przez Andrzeja Truska – właściciela szkoły nauki jazdy „Dobra Szkoła”.

Okres jesienny to czas kiedy wcześniej zapada zmierzch, często również pada deszcz, który powoduje, że osoby poruszające się po drodze stają się mniej widoczne. Niejednokrotnie osoby piesze, czy też rowerzyści poruszają się bez widocznych elementów odblaskowych, co jeszcze bardziej utrudnia dostrzeżenie ich sylwetki w reflektorach samochodów.

Co prawda, prawo nakłada obowiązek noszenia na odzieży w widocznym miejscu elementów odblaskowych jedynie na pieszych poruszających się po zmierzchu po terenach niezabudowanych, jednak również w terenie zabudowanym ze względu na własne bezpieczeństwo warto przyczepić do ubrania odblask, który spowoduje, że będziemy widoczni dla kierowców.

O noszenie odblasków, niezależnie od tego, po jakim terenie poruszali się piesi, apelowali policjanci z zamojskiej drogówki, którzy w czasie prowadzonych działań wręczali odblaskowe kamizelki oraz przypominali o skutkach nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Napotkanym osobom, wędrującym po drogach powiatu zamojskiego uświadamiali, że niejednokrotnie odblaskowy element widoczny dla kierujących może uratować zdrowie, a nawet życie.

Właściciel „Dobrej Szkoły” Andrzej Trusek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego właśnie do Komendy trafiło 1000 odblaskowych kamizelek, które już wkrótce zostaną rozdane pieszym poruszającym się po drogach naszego powiatu.

Poprzedni artykułSukcesy Sumo
Następny artykułKobiecy wieczór w Stylowym z filmem „Serce nie sługa”
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

no bo czego sie nie robi dla swojego interesu…