Październik miesiącem ubezpieczonego w ZUS

0
514

Jak sprawdzić, czy pracodawca płaci za Ciebie składki? Gdzie uzyskać prognozę przyszłej emerytury? Każdy powinien to wiedzieć, dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje „Dni Ubezpieczonego”.

Spotkania informacyjne u pracodawców 

Do współudziału w akcji instytucja zaprosiła w tym roku pracodawców. W ich siedzibach zorganizuje w październiku spotkania informacyjne dla pracowników i zleceniobiorców. – Ubezpieczeni to największa grupa klientów ZUS i jednocześnie najmniej poinformowana z zakresu swoich praw i obowiązków. Często nie rozróżniają ubezpieczenia chorobowego od zdrowotnego, nie wiedzą, jak będą wyliczone ich przyszłe emerytury ani na jakie jeszcze świadczenia z ZUS mogą liczyć. Dlatego chcemy do nich dotrzeć tam, gdzie przebywają na co dzień, organizując spotkania w zakładach pracy – tłumaczy dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg. Pracodawcy zainteresowani takim wydarzeniem mogą wysłać zgłoszenie do koordynatora akcji, pod adres e-mail: [email protected].

Uczestnicy spotkań z ekspertami Zakładu dowiedzą się między innymi, do czego mogą przydać się im dane zawarte w corocznej Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IoSKU). Każdy ubezpieczony dostał ją od ZUS w wakacje. Przedstawiciele instytucji podpowiedzą, w jaki sposób uzyskać prognozę przyszłej emerytury. Uczestnicy szkoleń usłyszą również, co zrobić, jeśli lekarz wystawi im elektroniczne zwolnienie lekarskie. Podczas spotkania ubezpieczeni będą mogli zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli uzyskać internetowy dostęp do swojego konta w ZUS.

Telefoniczne dyżury ekspertów

Biłgorajski ZUS uruchomi także telefoniczne dyżury ekspertów. Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące Platformy Usług Elektronicznych oraz elektronicznych zwolnień lekarskich. Dyżury odbędą się 22 i 23 października pod numerem telefonu 84 688 13 32, w godzinach 8.00-10.00.

materiał nadesłany

 

Poprzedni artykułNominowany do „Nike” 2018 Jarosław Mikołajewski na spotkaniu autorskim w Książnicy Zamojskiej.
Następny artykułKandydUJĘ, czyli parcie na URZĄD
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments