W Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec. Będą nowe miejsca pracy

13
3635
zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay
GAIA

W ramach ogólnopolskiego programu wsparcia miast średnich pn. „Program Fabryka”, którego inicjatorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., w Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec klasy „A” o powierzchni biurowej 5.000 m2. Jak zapowiada Prezydent Wnuk – inwestycja może wygenerować nawet 200 nowych miejsc pracy.

W najbliższy czwartek, 4 października w Ratuszu nastąpi oficjalne podpisanie listu intencyjnego z udziałem Prezydenta Miasta Zamość oraz przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Do ogólnopolskiego programu wsparcia miast średnich pn. „Program Fabryka”, którego inicjatorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Miasto Zamość przystąpiło w maju tego roku.

Celem przedsięwzięcia  jest aktywizacja miast średnich przez zapewnienie warunków rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma też powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji, a w dalszej perspektywie stworzyć dobre warunki do powrotu dla części z nich.

W ramach „Programu Fabryka” ARP S.A wybuduje w miastach regionalnych i innych miastach średniej wielkości (od 50 do 217 tys. mieszkańców, bez miast wojewódzkich) budynki o funkcjach biurowo-usługowych. Obszarem zainteresowania Agencji były miasta posiadające potencjał do lokowania inwestycji w obszarze sektora nowoczesnych usług (BPO/SSC/IT).  W wyniku analiz uwarunkowań lokalnych i oceny biznesowej ARP S.A zdecydowała o przyjęciu do pierwszego etapu realizacji projektu – osiem miast – w tym Zamość.

Dzięki Programowi Fabryka w Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec klasy „A” o powierzchni biurowej 5.000 m2. Docelowo inwestycja będzie realizowana w formule prawno-organizacyjnej jaką jest powołanie spółki celowej, w ramach której Miasto Zamość zobowiąże się wnieść do spółki grunt pod budowę aportem. Wstępna lokalizacja – to teren przy ul. Monte Casino. Pod uwagę brane były również działki przy ul. Kilińskiego i Starowiejskiej.

W nowym biurowcu świadczone będą usługi w zakresie księgowości, informatyki i nowoczesnych usług z branży komercyjnych. Zatrudnienie znajdzie tam od 100 do 200 osób. – zdradził podczas piątkowej debaty kandydatów na prezydenta, która odbyła się w Hotelu Artis, Prezydent Andrzej Wnuk.

Proces inwestycyjny, według planów ma ruszyć w pierwszym kwartale 2019 r.

- reklama-
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Ciekawy projekt i impuls. Oby tylko znaleźli się najemcy z pierwszej ligi BPO/SSC.

Anonimowo

Co to kumuna wróciła że państwo buduje biurowce? Kto będzie wynajmować te biura. Jeśli ceny będą niskie to co z prywatnymi inwestorami? Państwo naprawdę chce tworzyć konkurencję dla osób prywatnych?
Wraca PRL BIs?

Anonimowo

Grunt po Delii, wiadomo w czyich rękach. Po to ten łącznik był zrobiony, żeby kolega Wnuka się wzbogacił. Takiego kolesiostwa jak za Wnuka to tutaj jeszcze nie było!

Anonimowo

Zamościowi potrzeba fabryk, nowych inwestorów z zewnątrz, zakładów pracy a nie biur dla następnych darmozjadów…

Anonimowo

W Warszawie 20% powierzchni biurowej jest pusta… Ciekawe kto w Zamosciu będzie chciał to biuro wynająć? Wybudować za Państwowe (czyli nasze) pieniądze to nie sztuka.

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

Tak 20% stoi pusta i co z tego skoro buduje się jednocześnie kilkanaście nowych biurowców. Po ich wybudowaniu i wynajmie nadal 20% będzie pusta. I to jest bardzo zdrowa sytuacja, gdyż z jednej strony widać, że są potrzebne z drugiej te 20% wolnych lokalizacji powoduje, że cena za czynsz nadmiernie nie rośnie.

Anonimowo

do anonim- w Warszawie 20%…… . Tylko dlaczego idzie budowa 10 szt. budynków biurowych o wysokości wyższej niż 100m o mniejszej wysokości nie wspomnę .

Anonimowo

Powstaną nowe miejsca pracy w IT, bo będzie biurowiec :DDD Genialne! Kupię sobie kufer na złoto, na pewno wypełni się cennym kruszcem!

Anonimowo

Biurowiec po Zakładach Miesnych stoi pusty fakt brak parkingu dla najemców i klientow. Dwa budynki z przeznaczeniam na biura Ploskie 1 Puste wlasciciel UP w Lublinie.
Biurowiec Orange na Partyzantow 1200 m2 do wynajecia od zaraz. To tylko 3 duze budynki gdzie mozna prowadzic dzialalnosc zwiazana z uslugami biurowymi. Laczna powierzchnie szacuje na okolo 5000 m2. I teraz dojdzie kolejne 5000 m2. Kto to wynajmie? Nie potrzeba kolejnych pustych biur tylko motoru dla przedsiebiorców aby zapełniali to co teraz jest dostepne. A potem mozna myslec o budowie kolejnych biur. To sa pieniadze wyzucone w bloto. Chyba ze juz sa najemncy. A dwa skad miasto ma grunty po Delii? Przeciez P.A Nova je kupila pare lat temu. Zrezygnowala z budowy najpierw Centrum Handlowego potem Parku Handlowego.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Biurowiec klasy A. To trochę bardzo co innego niż budynki o których Pan pisze.

Anonimowo

W Zamościu to wszystkim wszystko źle chcą nowych miejsc pracy a jak coś ma powstać to zaraz a po co a na co tragedia!!!

Anonimowo

Wielu mówi, że w Zamościu potrzebne są inwestycje w postaci fabryk ale jak pytam ich czy pójdą do tych fabryk do pracy na linii produkcyjnej to nikt się nie rwie.

Anonimowo

w takim Krakowie, mnóstwo koncernów/korporacji wynajmuje takie powierzchnie i coraz więcej ich powstaje- ale to jest kraków, miasto akademickie. Zamość – czy to tutaj się sprawdzi? raczej nie sądzę, że będą to korporacje chyba że szukają taniej siły roboczej na wschodzie ale pożyjemy zobaczymy.