Będą współpracować

0
752

Będą współpracować

W dniach 24-28 września br. gościliśmy w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu dwoje nauczycieli z niemieckiej szkoły Berufskolleg Mettmann. Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy w ramach programu Erasmus+ oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, wspierającej  spotkania szkół z Polski i Niemiec. Głównymi założeniami  projektów są spotkania uczniów z obydwu szkół, mające na celu przełamywanie  barier międzyludzkich, językowych i kulturowych.

Z partnerami projektu omówiliśmy zasady i cele współpracy oraz przygotowaliśmy potrzebną do realizacji projektów dokumentację.

Goście z Niemiec mieli możliwość poznania naszego regionu, aby przekonać się, że miejsce to jest dla ich wychowanków atrakcyjne, zarówno pod względem kulturowym, jak i turystycznym.

W trakcie spotkania pokazaliśmy im nasz piękny Zamość, Roztocze, Pałac w Kozłówce i Skansen w Lublinie, a także tereny przygraniczne.

Podczas wizyty odbyło się również spotkanie z władzami miasta, Prezydentem Andrzejem Wnukiem i Wiceprezydent Magdaleną Dołgan.

Mamy nadzieję na owocną współpracę pomiędzy naszymi szkołami, a najbliższe spotkanie młodzieży zaplanowane zostało na rok 2019 w Niemczech.

tekst, fot. Agnieszka Skowyra

Poprzedni artykułJuż sobotę MKS Padwa zmierzy się z drużyną SSR Czuwaj Przemyśl
Następny artykułLeclerc zaprasza na zakupy [Gazetka]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments