Dr Rafał Sapuła został nowym wojewódzkim konsultantem w dziedzinie rehabilitacji medycznej

0
1135

Dr n. med. Rafał Sapuła, kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA w Zamościu otrzymał wczoraj (26 września) od Wojewody Przemysława Czarnka akt powołania na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie rehabilitacji medycznej. 

Dr Rafał Sapuła ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie oraz studia podyplomowe w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie kieruje Zamojską Kliniką Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Jest specjalistą rehabilitacji medycznej, medycyny paliatywnej, balneologii i medycyny fizykalnej, certyfikowanym lekarzem Towarzystwa Medycyny Sportowej, fizjoterapeutą. Uczestniczył w wielu sympozjach naukowych i kursach w kraju oraz zagranicą. Napisał ponad 90 publikacji naukowych. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji oraz stałym doradcą sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Nowym wojewódzkim konsultantem medycznym w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu został dr hab. n. med. Krzysztof Gawęda z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Ich kadencja rozpocznie się 1 października 2018 roku i będzie trwała 5 lat.

img 8954 Dr Rafał Sapuła został nowym wojewódzkim konsultantem w dziedzinie rehabilitacji medycznej
Fot. LUW
Poprzedni artykułJesienny koncert ZPiT “Zamojszczyzna” w ZDK.
Następny artykułCzołówka polskich gwiazd w przezabawnym spektaklu “Chory na sukces”. MAMY BILETY DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW !
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments