Zamość ma szansę zostać jednym z 7 Cudów Polski! Głosujemy

1
1498

Największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłosiły Plebiscyt „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Do drugiego etapu konkursu dostało się Stare Miasto w Zamościu, które obecnie zajmuje 3 miejsce w zestawieniu.

Organizatorzy plebiscytu sporządzili listę 64 najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W pierwszym etapie plebiscytu wyłoniono 32 laureatów. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.

“Zwycięzca I etapu z województwa Lubelskiego Stare Miasto Zamościu jest wyjątkiem w całej Europie Centralnej, doskonałym przykładem wcielenia w życie włoskich teorii renesansowego “miasta idealnego”. Ten XVI-wieczny ośrodek wyróżnia powiązanie różnych funkcji: zespołu miejskiego, rezydencji właściciela oraz fortecy. Warto również podkreślić oryginalność zamojskiej architektury, która łączy wpływy włoskie z tradycją lokalną” – tak opisują zamojskie Stare Miasto organizatorzy konkursu.

Głosować na Zamość można TUTAJ

 

Poprzedni artykułLato dobiega końca. W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody
Następny artykułGm. Krynice: Będzie przedszkole z prawdziwego zdarzenia. Rozstrzygnięto przetarg
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

ze spalarnią…bedzie cudo:-((