Kino „Stylowy” najlepsze w Polsce!

0
1482
fot. www.piotrmastalerz.com
GAIA

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zostało nominowane do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Kino. To szczególne wyróżnianie wręczane jest za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej kinematografii i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. We wtorek, 18 września 2018 roku podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród PISF. Zamojskie kino zostalo zwycięzcą w swojej kategorii! Statuetkę odebrał Andrzej Bubeła – Dyrektor Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Do tej nagrody oprócz CKF „Stylowy” nominowane były także: Kinoteatr Rialto w Katowicach i Kino Elektronik w Warszawie. 

Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

„Jest to sukces całej załogi Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, jak i Miasta Zamość, właściciela kina – powiedział Andrzej Bubeła, odbierając nagrodę – Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” od 92 lat upowszechnia kulturę filmową oraz prowadzi wielokierunkową działalność kulturalną. Odbywają się w nim spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, festiwale filmowe oraz przeglądy kina europejskiego i światowego.”

W 2017 roku zamojskie kino odwiedziło 230 400 widzów, została uruchomiona nowa, piąta sala, wyposażona w sprzęt kinowy zapewniający najwyższą jakość obrazu i dźwięku, a także odbyły się wydarzenia filmowe, które na trwałe wpisały się w regionalne i ogólnopolskie kalendarze imprez kulturalnych: Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”, Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”,  Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”. 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments