To będzie historyczny dzień dla zamojskiego sportu.

0
842
GAIA

To było wyjątkowo gorące lato w zamojskiej piłce ręcznej. Na początku lipca ogłosiliśmy fakt przystąpienia do rozgrywek pierwszej ligi drużyny MKS Padwa Zamość, a od sierpnia trener Marcin Czerwonka wziął swoich zawodników w obroty. Efekty treningów poznamy już w najbliższą sobotę w meczu z AZS UW Warszawa (godz. 18.).

To będzie historyczny dzień dla zamojskiego sportu. Szczypiorniści MKS Padwa Zamość zadebiutują w najbliższą sobotę na zapleczu PGNiG Superligi. Tak wysoko zamojska drużyna nie była jeszcze nigdy.
– To dla nas wielka chwila. Przede wszystkim zżera nas ciekawość. Zrobiliśmy bardzo dużo, aby znaleźć się w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. Występy w pierwszej lidze to wielkie święto wszystkich mieszkańców Zamościa. Nasi kibice są naszym wielkim atutem –mówi Sławomir Tór, wiceprezes MKS Padwa.
Wielkie wyzwanie sportowe, jakim jest awans do pierwszej ligi wymagał poczynienia ruchów kadrowych. Zarząd klubu nie zamierzał odchodzić od strategii budowania zespołu opartego na wychowankach. Efektem tego toku myślenia jest powrót w rodzinne strony Jakuba Kłody (poprzednio SPR Stal Mielec), Radosława Pomiankiewicza (KS Uniwersytet Radom) i Pawła Puszkarskiego (Czuwaj Przemyśl). Kadrę wzmocnili Grzegorz Mroczek i Bartłomiej Misalski (obaj KS Uniwersytet Radom), podobnie jak leworęczni Krzysztof Teterycz (Wisła Sandomierz) i Łukasz Szymański (Viret Zawiercie), wicekról strzelców pierwszej ligi w poprzednim sezonie.
Oczywiście nie należy zapominać o zawodnikach, którzy wywalczyli awans. Z kadry z ubiegłego sezonu ubył jedynie skrzydłowy Paweł Maciocha.

– Kadrę mam obecnie bardzo szeroką, liczącą 22 zawodników. Do protokołu meczowego mogę wpisać jedynie 16 nazwisk, a więc rywalizacja w zespole jest duża – mówi trener beniaminka pierwszej ligi, Marcin Czerwonka.

Serdecznie zapraszamy do hali OSiR Zamość. Początek spotkania z AZS UW Warszawa o godz. 18. Bilety w cenie: 18 zł (trybuna główna), 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy) będą do nabycia już od czwartku, 20 września w recepcji hali OSiR.

Od wtorku, 18 września można również kupować karnety na pierwszą rundę (sześć spotkań). Karnet VIP (trybuna główna plus poczęstunek) kosztuje 180 zł, karnet normalny – 60 zł, natomiast ulgowy – 30 zł.
Bądźmy w ten wyjątkowy dzień razem! Gramy razem dla Zamościa!

Do zobaczenia w sobotę.

MKS Padwa Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments