Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

0
458

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia. 

Właśnie ruszyła piąta edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” dla szkół ponadpodstawowych. To cykl czterech lekcji o zasiłkach, emeryturach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. – To bardzo ważny temat w życiu młodego człowieka, którego my, jako nauczyciele podstaw przedsiębiorczości, nie możemy przegapić. Wiedza, którą uczniowie nabywają podczas „Lekcji z ZUS”, pozwala im później świadomie poruszać się po rynku pracy – podkreśla Iwona Lal, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, która od lat uczestniczy w projekcie. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca szkoły do udziału w projekcie. Instytucja zapewnia materiały dydaktyczne potrzebne do poprowadzenia zajęć: scenariusze lekcji, zeszyty ćwiczeń, prezentacje  multimedialne i filmy, a także przeszkolenie dla zainteresowanego nauczyciela. 

Uczniowie, którzy wezmą udział w lekcjach, mogą też uczestniczyć w olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. – Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptopy, tablety i czytniki e-booków. Zwycięzcy mogą również liczyć na indeksy na studia i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych – dodaje Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia od szkół do tegorocznej olimpiady do 14 listopada. Informacje o olimpiadzie i lekcjach można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja. 

źródło:ZUS

Poprzedni artykuł79. rocznica zdradzieckiej napaści sowieckiej na Polskę
Następny artykułWybory Samorządowe 2018. Znamy kandydatów PiS na radnych w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments