Będą szczepić lisy. Uwaga na szczepionki!

1
811
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
GAIA

Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie będzie prowadzona na terenie woj. lubelskiego w dniach 21 – 26 września 2018 r. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów. Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie ostrożności i nie wypuszczanie na wolność zwierząt domowych.

Szczepionka będzie zrzucana w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki, z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowić będzie blister aluminiowo – plastykowy wielkości ok. 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu – tłumaczy Paweł Piotrowski Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii i ostrzega, że szczepionki nie wolno dotykać. Apeluje także, by przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc gdzie wyłożono szczepionkę.

Jeżeli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Także każdy kontakt zwierząt domowych należy zgłosić lekarzowi weterynarii – informuje Paweł Piotrowski.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

potem szok zdziwienie że jest tyle lisów że łażą po osiedlach w Zamościu