POZYTYWNIE: Mała Kinga przejdzie operację serduszka w Niemczech. Zebrano całą potrzebną kwotę!

0
937
Fot. materiały fundacji "Sie pomaga"
GAIA

To świetna wiadomość! Mała Kinga Cybula z Ruszowa Kolonii (gmina Łabunie) przejdzie konieczną operację serduszka. Dziś (12 września) zakończyła się zbiórka pieniędzy na stronie Fundacji „Siepomaga”. Udało się zebrać potrzebną kwotę – 70 649,70 zł. Akcję wsparło 3 371 osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą córkę Kingę w walce o zdrowie i pieniądze na operację w Niemczech. Pozostałą część kwoty udało się zebrać dzięki innej fundacji, przez co nie musimy się już martwić o finanse i czekamy na wyznaczenie terminu operacji. – napisali na stronie akcji wdzięczni i pełni nadziei Rodzice Kingi.

Przypomnijmy, 2 – letnia obecnie Kinga Cybula z Ruszowa Kolonii (gmina Łabunie) przyszła na świat z niedorozwojem lewej części serca. Aby żyć z taką wadą konieczne są trzy etapy operacji. Kinga dwa ma już za sobą. Rodziców nie stać było na sfinansowanie trzeciej, dlatego prawie cała Polska zaangażowała się w pomoc dla dziewczynki. W zbiórkę aktywnie włączyli się mieszkańcy naszego regionu. Jedną z licznych akcji zorganizowanych dla Kingi był sierpniowy koncert charytatywny na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas imprezy zbierano środki potrzebne na leczenie dziewczynki. Dla Kingi wystąpił wtedy m.in. rockowy zespół Cree Sebastiana Riedla.

Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie operacji.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments