Kolejny mistrz z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej. GRATULUJEMY!

0
638
GAIA

W dniach 16-28 sierpnia w Lesznie odbyły się 46. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach standard i club. W zawodach brali udział piloci z aeroklubów z całej Polski.

Aeroklub Ziemi Zamojskiej reprezentował młody, 19-letni szybownik Wiktor Czubski, członek Szybowcowej Narodowej Kadry Juniorów. Startował w klasie standard. Latał szybowcem Narodowej Kadry Juniorów – LS 8.

Zawodom towarzyszyła piękna pogoda, która umożliwiła rozegranie 7.  konkurencji. Najkrótsza trasa miała 200 km, najdłuższa 400 km. Juniorzy osiągali znakomite wyniki. Prędkości przelotowe po całej trasie wynosiły nawet do 123 km/h. Najlepsze wyniki osiągał ten zawodnik, który najdłuższą trasę pokonał w jak najkrótszym czasie.

Wiktor uzyskał III miejsce i tytuł II – vice Mistrza Polski, uzyskując 5303 pkt.

Wszyscy zawodnicy wykazywali wspaniałe umiejętności oraz bardzo dobre przygotowanie do poszczególnych konkurencji. Uczestnictwo w Mistrzostwach dało szansę nie tylko ścigania się i rywalizacji pod szlakami cumulusów, ale również możliwość uczenia się od najlepszych pilotów szybowcowych i zdobywania doświadczenia w lataniu zawodniczym.  

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments