Z ostatniej chwili: Poznaliśmy kolejnego kandydata na prezydenta Zamościa. Poseł Kukiz ’15 Jarosław Sachajko ogłosił swój start w wyborach

0
865
GAIA

Właśnie poznaliśmy kolejnego – czwartego kandydata na stanowisko prezydenta Zamościa. Dziś (6 września) o godz. 13.00 na specjalnie zwołanej konferencji prasowej swój start w wyborach oficjalnie ogłosił poseł Ruchu Kukiz ’15 – dr Jarosław Sachajko.

Podczas konferencji poseł Sachajko przedstawił też założenia swojego programu funkcjonowania i rozwoju Zamościa. Miałby się on opierać na 5 filarach: Zamość miastem edukacji, Zamość miastem bogatym bogactwem swoich obywateli, Zamość Miasto przyjazne mieszkańcom, Zamość Kreatywne miasto UNESCO, Zamość Miasto Obywatelskie.

Poseł Jarosław Sachajko zapowiedział, że jako prezydent Zamościa będzie dążył do reaktywacji Akademii Zamojskiej z wydziałami lekarskim oraz techniczno – informatycznym oraz do tego, by w Zamościu uczniowie mieli możliwość zdawania międzynarodowej matury. Chce także połączenia Miasta Zamość z przyległymi miejscowościami, a optymalnie całej gminy Zamość, bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży oraz seniorów, darmowych parkingów w centrum miasta dla mieszkańców (pierwsze 30 minut). Kolejnym z przedstawionych przez kandydata pomysłów jest budowa dużego centralnego placu zabaw z torem dla rolkarzy oraz budowa centrum konferencyjno – rekreacyjnego dla ok. 700 osób.

Poseł zapowiedział też, że zamierza w najbliższym czasie zorganizować szereg spotkań z mieszkańcami miasta.

Jarosław Sachajko urodził się 8 października 1971 r. w Lublinie. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Zamościu, a następnie, w 1992 r., fizjoterapię w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu. W 1998 r. uzyskał tytuł magistra z zakresu ekonomii w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a w 2010 r. na podstawie pracy pt. Ocena produkcyjna, ekonomiczna i energetyczna uprawy ziemniaka oraz pszenżyta jarego w warunkach zróżnicowanej agrotechniki, otrzymał stopień doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii – uprawa roli i roślin na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W 2013 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości w Warszawskiej Szkole Zarządzania. Pracował jako asystent techniczny na macierzystej uczelni, a także jako asystent w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Ponadto pracował na Akademii Rolniczej w Lublinie, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a także jako analityk kryminalny w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu. W 2012 r. rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży szkoleniowej. Jest również biegłym sądowym w zakresie analizy kryminalnej.

W Zamościu zapowiada się więc zaciekła rywalizacja o fotel prezydenta miasta. Oprócz posła Jarosława Sachajko w szranki z obecnym Prezydentem Andrzejem Wnukiem stanie też radna Rady Miasta Zamość Marta Pfeifer (kandydatka niezależna) oraz Sławomir Ćwik (kandydat Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzą: PO, Nowoczesna, SLD i PSL). Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października, druga (jeżeli będzie konieczna) dwa tygodnie później, czyli 4 listopada.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments