Roztocze w serialu telewizyjnym “Polska z góry”! Niebawem emisja odcinka

0
1104
„Polska z góry” to dwunastoodcinkowy serial dokumentalny, który zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwala podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 12 nowych, malowniczych lokacji z różnych regionów Polski. Lokacją sfilmowaną w ostatnim odcinku są okolice Roztocza. Zostanie on wyemitowany w poniedziałek 3 września o godz. 18:30 na kanale Planete+.

Roztocze

Przez blisko 400 ostatnich lat swojej historii, większość Roztocza znajdowała się we władaniu jednej rodziny – Zamoyskich. Na pofałdowanym, pagórkowatym obszarze między Karpatami a Wyżyną Lubelską, Jan Zamoyski założył miasto idealne, od nazwiska założyciela zwanego Zamościem. Niebawem Zamość stał się znaczącym ośrodkiem kulturalnym, handlowym, a równocześnie jedną z najpotężniejszych twierdz I Rzeczpospolitej. Wokół miasta Zamojscy założyli ordynację, rodzaj rodzinnej wspólnoty majątkowej z oddzielnym statusem formalnym i prawnym, której spore zręby przetrwały do współczesności. Na bazie dawnego majątku leśnego Zamojskich wokół Zwierzyńca, w 1961 roku utworzono Roztoczański Park Narodowy – najbardziej zielone tego typu założenie w Polsce. Równolegle z rozwojem ordynacji, rozwijały się lokalne kultury: katolicka, prawosławna oraz żydowska.

Oryginalna seria „Polska z góry” w Planete+ to pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj sfilmowany z lotu ptaka. Ten program to nie tylko dająca przyjemne wytchnienie, relaksująca rozrywka, ale też inspiracja do spojrzenia na swoją okolicę z nowej perspektywy. Wystarczy zasiąść w fotelu, by dokonać inspirujących odkryć o swojej okolicy!

Premierowy odcinek z przelotem nad Roztoczem widzowie obejrzą już 3 września o godzinie 18:30.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments