Serce dla serduszka – koncert charytatywny dla Kingi (Zdjęcia)

0
749

Serce dla serduszka

W niedzielę 26 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się impreza charytatywna, podczas której zbierano środki potrzebne na leczenie małej dziewczynki z Gminy Łabunie.

Pieniądze z aukcji charytatywnych oraz te wrzucane do puszek, pomogą sfinansować trzecią operację serduszka 2,5 letniej Kingi Cybuli z Ruszowa Kolonii. Kinga urodziła się z połówką serca, przeszła już dwie operacje, przed nią trzecia, ale bardzo kosztowna. Rodziców nie stać na jej sfinansowanie, dlatego prawie cała Polska zaangażowana jest w pomoc dla dzielnej Kingi. Potrzeba ponad 160 tysięcy, aby uratować maleńkie serduszko dziewczynki.

Podczas zamojskiego koncertu dla Kingi wystąpili: Julia Kozłowska, zespół Nokaut, Violinki, zespół Mus, Sonic, Klaus Trzaska Band, Marian Szewera, Kinga Wójtowicz, Shoemakers Blues Band & Dominika Łyciuk Charachajcuk, a na zakończenie rockowy zespół Cree Sebastiana Riedla. 

Była okazja do wspólnego treningu fitness oraz zobaczenia pokazu jiu-jitsu grupy Bushido ze Szczebrzeszyna. Motocykliści z grupy motocyklowej Wild Hogs zaprezentowali na Rynku swoje piękne jednoślady. Jeden z motocyklistów, Rafał, oświadczył się na wieży ratuszowej swojej dziewczynie. Patrycja oczywiście powiedziała „tak”. Gratulacje!

Koncertu zespołu Cree pierwotnie nie było w programie imprezy charytatywnej. Muzycy mieli zagrać w Raniżowie koło Kolbuszowej. Władze Raniżowa odwołały jednak koncert w ostatniej chwili, a zespół napisał o tym na swoim FB. Pod postem komentarz zamieścił Prezydent Andrzej Wnuk, zapraszając muzyków do Zamościa.

„zapraszamy do Zamościa! Miasto już znacie. Jeśli macie wolny termin, to akurat w niedzielę odbędzie się koncert charytatywny. Zbieramy na operację serca dla małej Kingi. Pomożecie? Scena stoi, nagłośnienie też, widownia na pewno dopisze… W Zamościu zawsze jesteście mile widziani. Zapraszamy serdecznie!” – napisał Prezydent, a zespół przyjechał i dał świetne rockowe show.

Imprezę na Rynku Wielkim poprowadzili: Barbara Godziszewska i Marek Gajewski.

Do zebrania pozostała jeszcze połowa potrzebnej na operację kwoty. Do pomocy może przyłączyć się każdy, wpłacając pieniądze na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin Nr konta 86 16001101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem Kinga Cybula.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments