Region: Aktywne przejścia od Orlenu

0
576
fot. www.powiat-tomaszowski.com.pl

Powiat tomaszowski zrealizował zadanie polegające na wykonaniu dwóch aktywnych przejść dla pieszych na drogach powiatowych w okolicach szkół w Tomaszowie Lubelskim w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Przejścia zostały  sfinansowane w całości przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”. Koszt realizacji przejść to 27 tysięcy złotych.

Aktywne przejścia dla pieszych usytuowano na ul. Żwirki i Wigury w pobliżu Zespołu Szkół Nr 2 „Ekonomika” i Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz na ul. Kościuszki obok Szkoły Podstawowej Nr 2.

Wykonane prace polegały na ustawieniu zestawu znaków D-6 („przejście dla pieszych”) z tabliczką T-27 (tzw. Agatka) na fluorescencyjnej tablicy oraz lamp błyskowych umieszczonych nad znakami.
Sygnały świetlne włączają się tylko wtedy, kiedy pieszy zbliża się do przejścia, co ma zbudzić szczególną uwagę kierowców. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są energooszczędne lampy LED oraz panele słoneczne wraz z akumulatorami, które zapewniają stały dopływ energii dla lamp. Jednocześnie wykonano farbą grubowarstwową biało-czerwone malowanie przejść dla pieszych.

źródło: www.powiat-tomaszowski.com.pl

fot. www.powiat-tomaszowski.com.pl
fot. www.powiat-tomaszowski.com.pl
Poprzedni artykułTomaszów Lub: Piknik w parku z “Lejdis”
Następny artykułWorld Wide 2018 – barwny koncert w Zamosciu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments