Potrzebna pomoc dla dziewczynki z połową serduszka

0
1098

Trwa zbiórka pieniędzy na trzecią operację dla Kingi Cybuli z Ruszowa Kolonii (gmina Łabunie). Dwuletnia dziewczynka urodziła się z połówką serca. Kinga przeszła dwie operacje, przed nią trzecia, ale bardzo kosztowna. Rodziców nie stać na jej sfinansowanie, dlatego prawie cała Polska zaangażowana jest w pomoc dla dzielnej Kingi. Dajmy jej od serca dla jej małego, ale dzielnego serducha – radość, zdrowie a przede wszystkim – szansę na życie.

Szansa na pomoc nadarzy się już niedługo. W niedzielę, 19 sierpnia będzie można wrzucić pieniądze do puszki na Dożynkach Gminnych w Łabuniach. Oznakowaną puszkę znajdziecie pod namiotem ze smakołykami KGW Ruszów.

Kolejne miejsce zbiórki funduszy na operację dla małej Kingi to Rynek Wielki Zamość. Tu akcja odbędzie się 26 sierpnia.

Pomoc dla dwuletniej dziewczynki zostanie zorganizowana również 8 września w Zespole Pałacowo-Parkowym w Łabuniach przy okazji spektaklu teatralnego „Królowa Instagrama, czyli Śnieżka”.

Dla Kingi pieniądze spływają z całej Polski. Ogólnopolska akcja zbiórki trwa równolegle na stronie internetowej www.siepomaga.pl/serduszko-kingiJeżeli nie możecie osobiście przyjść i wrzucić pieniądze do puszki,  wystarczy kliknąć w podany link, a następnie wybrać okienko „Wesprzyj”. Do tej pory przez ten największy w Polsce portal zbiórek charytatywnych udało się uzbierać ponad 60 tys., a brakuje ponad 74 tys. (stan na 13.08.2018 r.). Możecie także pomóc, wpłacając pieniądze na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin Nr konta 86 16001101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem Kinga Cybula.

Akcję wspierają także inne gminy w powiecie zamojskim, które na organizowanych przez nich imprezach zbierają pieniądze na operację Kingi. Tak było m.in. w Sułowie, Szczebrzeszynie i Nieliszu. Hojni byli też mieszkańcy gminy Łabunie, którzy w połowie lipca 2018 r. na potańcówce wiejskiej w Izbie Muzealnej w Barchaczowie wspomogli Kingę kwotą prawie 5,5 tys. zł.

źródło: Urząd Gminy Łabunie

gg Potrzebna pomoc dla dziewczynki z połową serduszka

 

Poprzedni artykułZakończenie wakacji z Klubem BMW
Następny artykułPonad 325 000 odbiorców. Rekordowy miesiąc w Nowym Kurierze Zamojskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments