Zamojskie święto filmu nadchodzi

0
612

Już w najbliższy weekend rusza 6. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego “Spotkania z Historią”, którego organizatorami są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość oraz TVP Historia.

Zamojskie “Spotkania z Historią” są jedynym wydarzeniem w Polsce, które prezentuje najnowsze filmy dokumentalne o tematyce historycznej. Pięć edycji festiwalowych zaowocowało tym, że konkurs stał się ważnym, międzynarodowym forum twórców, producentów, dystrybutorów oraz propagatorów kinematografii historycznej.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Zamościu w dniach 15-18 sierpnia 2018. W programie zaplanowano projekcje filmów o tematyce historycznej oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W finale 18 sierpnia o godz. 20:00 – gala na Rynku Wielkim w Zamościu – wręczenie nagród Zamojskiego Festiwalu Filmowego oraz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy – Ważne Piosenki.

6. edycję “Spotkań z Historią” zainauguruje film „Niedokończone msze wołyńskie” w reżyserii Tadeusza Arciucha i Macieja Wojciechowskiego. Pokaz filmu odbędzie się 15 sierpnia 2018 /środa/ o godz. 14:30 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W projekcji wezmą udział twórcy filmu.

Festiwal to przede wszystkim filmowe projekcje konkursowe. W tegorocznej edycji obejrzymy 19 filmów, które powalczą o statuetkę “Zamość – Perła Renesansu”. Zwycięzców poznamy na Gali Finałowej, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 o godz. 20:00 na Rynku Wielkim w Zamościu.

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest Filmowe Lato z Orange i Multikinem, czyli plenerowe projekcje filmowe na Rynku Wielkim w Zamościu. Otwarte pokazy filmów w scenerii zamojskiej Starówki odbędą się w dniach 16 – 17 sierpnia 2018 o godz. 20:30

Warto pamiętać także o niezwykle klimatycznym wydarzeniu towarzyszącym, jakim jest Potańcówka na Rynku Wodnym. Królować będą niezapomniane przeboje lat 60. i 70. O klimat tamtych lat zadba DJ Bartoldie, rolę wodzireja pełnić będzie Lolek Marczuk – pierwszy hipis PRL.

Gwiazdą finałowej 6. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” będzie zespół” Raz Dwa Trzy”. Koncert odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu w sobotę 18 sierpnia 2018. Przed występem poznamy zwycięzców konkursu festiwalowego.

Szczegółowy program projekcji filmowych oraz wydarzeń towarzyszących znajdziecie TUTAJ

 

 

 

 

Poprzedni artykułKolejny kandydat na prezydenta Miasta Zamość (film i zdjęcia)
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Płoskiem – droga zablokowana
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments