Sprawdzian z zasad ruchu drogowego na nowym rondzie

3
1476

25 lipca otwarto nowe rondo na ul. Wyszyńskiego w bezpośredniej bliskości Komendy Policji. Prace trwały od maja w ramach projektu “Budowa drogi do terenów inwestycyjnych pomiędzy ulicami Karola Namysłowskiego, a ulicą Prostą w Zamościu”.

Nawierzchnia ronda została oznakowana. Wyznaczono dwa pasy ruchu, ale mimo to, kierowcy popełniają podręcznikowe błędy. Pasy wymuszają u kierowców zachowanie prawidłowe. Nie można na przykład przekraczać linii ciągłej, jadąc ulicą Peowiaków od cmentarza zjeżdżając z ronda w lewo czy zawracając (czyli NIE JEDZIEMY tak jak na pierwszym zdjęciu czerwone Clio i szary Ford. Prawidłowo jedzie na zdjęciu niżej kierowca szarego samochodu marki KIA). Warto pamiętać, że część wewnętrznego pasa jest wyłączona z ruchu. Wjazd od strony cmentarza na rondo odbywa się płynnie dwoma pasami.

Rondo jest efektem budowy nowej ulicy łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego. Nowa jezdnia o długości 631 metrów ma początek od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul.Namysłowskiego (okolice Zakładów Zbożowych) i prowadzi do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą (przez tereny po dawnym Zakładzie Odzieżowym „Delia”). Nowe rondo powstało z przekształcenia skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego.

Poprzedni artykułUWAGA! Gwałtowna zmiana pogody. Ostrzeżenie II stopnia dla naszego regionu!
Następny artykułZamość: Powrót do szalonych lat ’60 i ’70
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

“Mimo to”, a nie “mimo tego” 🙂

Anonimowo

Na rondzie nie skrecamy w lewo a tym bardziej zawracamy zabrania tego krd
Z ronda zjezdzamy

Anonimowo

To moze jakas fotka z gory, pokazujaca wymalowane pasy. Wczoraj przejezdzalem przez to rondo i brak pozimego oznaczenia sprawil maly problem na zjezdzie