Stare Miasto w Zamościu z szansą na tytuł jednego z „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”!

0
1001

Największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show ogłosiły Plebiscyt „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Do drugiego etapu konkursu dostało się Stare Miasto w Zamościu, które obecnie zajmuje 1 miejsce w zestawieniu.

Organizatorzy plebiscytu sporządzili listę 64 najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W pierwszym etapie plebiscytu wyłoniono 32 laureatów. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 już w październiku.

“Zwycięzca I etapu z województwa Lubelskiego Stare Miasto Zamościu jest wyjątkiem w całej Europie Centralnej, doskonałym przykładem wcielenia w życie włoskich teorii renesansowego “miasta idealnego”. Ten XVI-wieczny ośrodek wyróżnia powiązanie różnych funkcji: zespołu miejskiego, rezydencji właściciela oraz fortecy. Warto również podkreślić oryginalność zamojskiej architektury, która łączy wpływy włoskie z tradycją lokalną” – tak opisują zamojskie Stare Miasto organizatorzy konkursu.

Głosować na Zamość można TUTAJ

zrzut ekranu 2018 08 08 o 12 38 45 Stare Miasto w Zamościu z szansą na tytuł jednego z „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”!
screenshot, źródło: www.worldtravelshow.pl
Poprzedni artykułNajwiększa impreza motoryzacyjna w Zamościu startuje już w ten weekend. Będzie się działo! [PROGRAM WYDARZENIA]
Następny artykułWzruszające pożegnanie Kory w Zamościu (zdjęcia i film)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments