Zamość: Szpital “Papieski” zostanie rozbudowany.

0
1350

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zostanie rozbudowany. W nowym trzykondygnacyjnym, podpiwniczonym budynku mieścił się będzie oddział kardiologiczny. Generalny remont i modernizację przejdą też pomieszczenia “starej” kardiologii. Na te inwestycje szpital “papieski” uzyskał unijne dofinansowanie.

Rozbudowa szpitala zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: “Poprawa efektywności działalności wojewódzkich podmiotów leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego poprzez niezbędne, z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych, prace remontowo – budowlane, w tym zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także wyposażenia w sprzęt medyczny”. Liderem projektu jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, partnerami są szpitale w Zamościu, Chełmie i Lublinie.

Zakres prac do wykonania przez Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu obejmie dobudowę 3 – kondygnacyjnego budynku (wraz z piwnicą) do Bloku A dla potrzeb Oddziału Kardiologii oraz modernizację i remont pomieszczeń zajmowanych przez Oddział Kardiologii w Bloku A na I piętrze wraz z częściową wymianą aparatury medycznej i jej rozszerzeniem. W budynku wykonany będzie dodatkowy dźwig osobowy (z możliwością przewozu łóżek z chorymi z parteru na II piętro). W piwnicy nowego budynku będą zaprojektowane: pomieszczenia techniczne, magazynowe i inne pomieszczenia związane z działalnością Oddziału Kardiologicznego. Na parterze budynku przygotowane będą pomieszczenia dla Poradni kardiologicznych, Rejestracji oraz  Gabinetu badań próby wysiłkowej.

Na pierwszym piętrze nowego budynku zlokalizowane zostaną pomieszczenia Oddziału Kardiologicznego tj.: sale wzmożonego nadzoru kardiologicznego, izolatka, dyżurka, pomieszczenia socjalnie, pokoje lekarzy inne pomieszczenia związane z działalnością Oddziału Kardiologicznego. Na drugim piętrze nowego budynku zlokalizowane będą: sala operacyjna hybrydowa, sala operacyjna dla Kardiologii i Kardiochirurgii, sala zabiegowa,  pomieszczenia dla lekarzy i inne  pomieszczenia związane z działalnością Oddziału Kardiologicznego. Zakup i montaż  wyposażenia. Zakup aparatury i sprzętu  medycznego.

Planowany termin zakończenia realizacji rzeczowej projektu to 30.11.2020 r.
Całkowita wartość projektu: 115 327 289,00 PLN. Dofinansowanie projektu z UE w ramach EFRR wyniesie 96 862 000,00 PLN.

źródło: szpitaljpII.zam.pl

 

 

 

Poprzedni artykułNajnowsze oferty staży PUP Zamość
Następny artykułTen Typ Mes wystąpi na Rynku Wielkim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments