Unijne pieniądze na inwestycje na Roztoczu. Krasnobród i Zwierzyniec będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów.

0
888

Krasnobród i Zwierzyniec staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów. Wszystko dzięki unijnym dotacjom. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 do tych dwóch gmin na Roztoczu popłynie 3,2 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury turystycznej oraz montaż instalacji fotowoltaicznych.

Gmina Krasnobród zrealizuje projekt, dzięki któremu wykonana zostanie modernizacja zabytkowego parku otaczającego obiekty Sanatorium w Krasnobrodzie wraz z wybudowaniem promenady spacerowej z centrum miasta do parku. Ponadto gmina zagospodaruje teren rekreacyjny między parkiem a zalewem krasnobrodzkim, stworzy  turystyczną aplikację mobilną, witrynę www oraz ławkę z paneli solarnych. Na ten cel przeznaczone zostanie ponad 1,2 mln zł unijnej dotacji.

Gmina Zwierzyniec zrealizuje natomiast dwa projekty. Pierwszy dotyczy zagospodarowania terenu w rejonie zbiornika wodnego „Rudka” na przyjazną turystom strefę rekreacji. – Gmina planuje m.in. zakup i montaż pomostu pływającego o długości 42 m oraz wykonanie ciągów pieszych na powierzchni około 15 arów. Dla wygody kąpiących się pomyślano też o kontenerze sanitarnym, który składać się będzie z dwóch kabin i pomieszczeń do przebierania. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a woda użytkowa – podgrzewana przez panel solarny zainstalowany na dachu. Znajdzie się również miejsce dla ratownika. Zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci, stojak na rowery oraz system monitoringu. Całość otrzyma ponad 330 tys. zł dofinansowania.

Drugi projekt dotyczy montażu instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy. Zainstalowanych zostanie 148 zestawów na obiektach prywatnych oraz 8 na budynkach użyteczności publicznej. Unia przekaże na ten cel blisko 1,7 mln zł. Dzięki tym funduszom zaprojektowany zostanie portal internetowy, który będzie pełnił funkcje edukacyjne, promocyjne oraz oferował usługi on-line.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Poprzedni artykułNoc wśród dzikich zwierząt. Zamojskie ogród zoologiczny zaprasza na “NOC w ZOO”
Następny artykułTomaszów Lubelski: Żołnierze – ochotnicy OT złożą przysięgę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments