Osiedle Zamoyskiego – ostatnia w tym roku “Wędrująca Estrada”. FOTORELACJA

0
798

Wczorajszy festyn na Osiedlu Zamoyskiego był ostatnią imprezą tegorocznej “Wędrującej Estrady”. Zgromadził najliczniejszą publiczność spośród wszystkich, które się odbyły w ramach cyklu. Zobaczcie, jak bawili się mali i więksi uczestnicy wydarzenia [FOTORELACJA].

Wędrująca Estrada jest corocznym, wakacyjnym projektem edukacyjno – artystycznym finansowanym z budżetu Miasta Zamość – łączącym wychowanie przez sztukę ze wspólną zabawą. Celem projektu jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia poprzez włączanie do działań animacyjnych dzieci, młodzież oraz całe rodzin zamieszkujące zamojskie osiedla. Po raz pierwszy przedsięwzięcie to odbyło się w roku 2013.

Podczas tegorocznej edycji Wędrująca Estrada odwiedziła 5 zamojskich osiedli: Promyk (25 lipca), Słoneczny Stok (26 lipca), Osiedle Majdan (31 lipca), Osiedle Orzeszkowej- Reymonta (1 sierpnia) oraz Osiedle Zamoyskiego (2 sierpnia). Na każdym z nich czekało mnóstwo atrakcji: spektakle oraz inscenizowane zabawy teatralne, koncerty muzyczne, warsztaty tańców tradycyjnych, potańcówki na ludowo z muzyką na żywo, eksperymenty naukowe, malowanie twarzy, warsztaty cyrkowe, bębniarskie, plastyczne, ekologiczno – artystyczne, gry i zabawy sportowe.

Kolejna edycja “Wędrującej Estrady” już za rok.

Zobaczcie fotorelację z wczoraj.

 

Poprzedni artykułZamość: Basen zostanie zamknięty
Następny artykułPoseł Sachajko apeluje do premiera o zwiększenie nakładów na rolnictwo
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments