Pieniądze z programu “Dobry start” wpływają już na konta rodziców. Kiedy pierwsze wypłaty w Zamościu?

0
1425

W ramach rządowego programu pn. „Dobry Start” rodzice będą raz w roku otrzymywać na uczące się dziecko świadczenie w wysokości 300 zł. Nabór wniosków drogą elektroniczną ruszył 1 lipca. Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – rodzice w niecały miesiąc złożyli online już ponad milion wniosków. Samorządy informują już o pierwszych wypłatach świadczeń.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu zarejestrowało 1700 wniosków o świadczenie “Dobry Start”. Jak informuje Maria Czopko, kierownik działu świadczeń zamojskiego MCPR – pieniądze trafią na konta mieszkańców Zamościa niezwłocznie po otrzymaniu przez instytucję pierwszej transzy dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze mają pojawić się lada chwila.

Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać też drogą tradycyjną (papierową) w urzędzie lub wysłać go pocztą. Wniosek będzie można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Jeżeli złożymy wniosek później wówczas samorząd ma 2 miesiące na rozpatrzenie wniosku. Aby otrzymać wyprawkę na dziecko, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada, inaczej prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu opublikowało też harmonogram pozostałych świadczeń. Można się z nim zapoznać poniżej.

harmonogram 2r2018 Pieniądze z programu "Dobry start" wpływają już na konta rodziców. Kiedy pierwsze wypłaty w Zamościu?

Poprzedni artykułPrzeżyjmy to jeszcze raz
Następny artykułJuż dziś wielka fiesta na kolejnym zamojskim osiedlu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments