Z Tomaszowa do Las Vegas

0
865
GAIA

Mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, zawodnik i trener TUKS „Sokół – Mechanik” – Artur Rachański znalazł się w składzie 56 – osobowej ekipy reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Świata Weteranów w Tenisie Stołowym. Prestiżowe rozgrywki odbywały się w dniach 18 – 24 czerwca w Las Vegas w USA.

W Mistrzostwach w egzotycznym Las Vegas udział wzięło ponad 4 tysiące najlepszych zawodniczek i zawodników z całego świata – w wieku od 45 do nawet 96 lat (!). Artur Rachański wystąpił w kategorii wiekowej 50-55 lat. W rozgrywkach indywidualnych, już po wyjściu z grupy po zaciętej walce, uległ reprezentantowi Niemiec w stosunku 3:2.

Znaczący sukces Tomaszowianin odniósł natomiast w grze deblowej, gdzie wraz ze swoim partnerem Romanem Piechnikiem z Lublina wywalczył miejsce w przedziale 9 – 16. Zważywszy na rangę rozgrywek oraz liczbę biorących w nich udział zawodników jest to bardzo dobry wynik.

Przy okazji 3 – tygodniowego pobytu w USA Artur Rachański poznał niezwykle malownicze tereny Stanów Nevada, Utah, Kalifornia i Arizona.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments