Bohaterowie spod Komarowa

0
813

Każdego roku pasjonaci historii bitwy komarowskiej organizują rekonstrukcję wydarzeń z 1920 roku, by pokazać światu jak ważne dla naszej historii są te wydarzenia. Bitwa pod Komarowem, cały czas – niezasłużenie, pozostaje w cieniu Bitwy Warszawskiej.

Już niebawem, ponownie na polach Komarowa i Wolicy Śniatyckiej za sprawą Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem” odbędą się uroczystości oraz wielka inscenizacja Bitwy pod Komarowem z 1920 roku. W tym roku przypada 98. rocznica ostatniej i jednocześnie największej bitwy konnicy w XX-wiecznej Europie.

W 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę odbędą się także IX Manewry Kawalerii. Uczestnicy przyjadą do obozowiska już 22 sierpnia. Będą wspólnie ćwiczyć, trenować, by na zakończenie wziąć udział w wielkiej inscenizacji przywołującej epizody bitwy sprzed 98. lat, kiedy to  1. Armia Konna Siemiona Budionnego starła się i została pokonana 31 sierpnia 1920 roku pod Komarowem przez 1. Konną Dywizję Jazdy płk. Juliusza Rómmla.

Uroczyste obchody święta Kawalerii Polskiej zaplanowano na niedzielę 26 sierpnia od wczesnych godzin porannych, kiedy to obóz kawalerzystów zostanie otwarty dla odwiedzających.

Uroczystości kawaleryjskie oraz inscenizacja epizodów bitwy z 1920 roku rozpoczną się w południe. Dokładny program Stowarzyszenie “Bitwa pod Komarowem” opublikuje wkrótce.

 

Poprzedni artykuł“Folkowisko” w Wierzchowinach – swojska impreza plenerowa
Następny artykułPlaża Open – trwa turniej kobiet. Publikujemy jeszcze gorące zdjęcia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments