Jak działają kody bonusowe?

1
539

Nowelizacja ustawy hazardowej doprowadziła do zmniejszenia szarej strefy oraz przejęcia dużej części rynku przez legalnych bukmacherów. Otrzymali oni również możliwość zgodnego z prawem reklamowania swoich usług. Jedną z najchętniej wykorzystywanych form przyciągania nowych graczy i utrzymywania tych dotychczasowych są natomiast kody bonusowe. 

W ciągu roku obowiązywania znowelizowanej ustawy hazardowej udział szarej strefy w rynku zakładów bukmacherskich w Polsce spadł z 90% do 60%. Obroty legalnych bukmacherów wzrosły z kolei w tym czasie o 100% – do poziomu około 3,3 mld zł. Zyskały one także szersze niż wcześniej możliwości reklamowania swoich usług. – W związku z tym bukmacherzy decydują się na coraz szerszą ofertę, wprowadzają kursy zarówno na wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalne, jak i sportowe – powiedział agencji informacyjnej Newseria Biznes Łukasz Borkowski ze stowarzyszenia “Graj Legalnie”. Oprócz tego, przygotowują oni dla graczy coraz większą liczbę akcji specjalnych czy promocji, wśród których wyróżniają się przede wszystkim kody bonusowe (źródło: www.legalsport.pl/bonusy-bukmacherskie/kody-bonusowe-i-promocyjne ). 

Co trzeba wiedzieć o kodach bonusowych? 

Kody bonusowe legalnych bukmacherów działają na podobnych zasadach jak kody promocyjne znane np. ze sklepów internetowych i mają taką samą formę – ciągów cyfr i/lub liter bądź określonych słów wpisywanych w konkretne pole na stronie internetowej operatora zakładów wzajemnych. O ile jednak kody promocyjne pozwalają uzyskać rabat na zakupy, darmową dostawę czy produkt w gratisie, o tyle kody bonusowe umożliwiają otrzymanie od bukmachera dodatkowych pieniędzy na obstawianie zakładów. 

W praktyce wyróżnia się kilka rodzajów kodów bonusowych legalnych bukmacherów. Pierwszy z nich pozwala uzyskać powiększony w stosunku do standardowej oferty tzw. bonus na start, czyli dodatkową kwotę pieniędzy za samo założenie konta u danego operatora zakładów sportowych. Kod należy wprowadzić w odpowiednie pole podczas procesu rejestracji, czasami jest on tam umieszczany w sposób automatyczny. Tym samym, gracz już na początku korzystania z usług konkretnego bukmachera otrzymuje dodatkowe pieniądze, za które może następnie typować wyniki meczów swoich ulubionych drużyn czy zawodników. 

Inne kody bonusowe pozwalają uzyskać tzw. bonusy od depozytu, czyli zwykle określony procent wpłacanych na swoje konto pieniędzy. Ciąg cyfr lub liczb (bądź określone słowo) wpisuje się wówczas w trakcie dokonywania depozytu. Może to być pierwszy depozyt u danego bukmachera albo też kolejne wpłaty – wielu legalnych bukmacherów w ostatnich tygodniach zachęcało swoich klientów do dokonywania wpłat i typowania wyników mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji właśnie poprzez kody bonusowe. 

najlepszy kod promocyjny Jak działają kody bonusowe?

Oczywiście należy mieć świadomość, że uzyskanych dzięki kodom bonusów nie można od razu wypłacić – każdy bukmacher w regulaminie promocji zaznacza, jakie są warunki wypłaty bonusu. Zazwyczaj jest to konieczność obrócenia daną kwotą określoną liczbę razy poprzez obstawienie zakładów. Mogą to być wszystkie zakłady z oferty bukmachera, na dane dyscypliny sportu, z określonym kursem minimalnym itp. Dlatego też warto dokładnie zapoznać się z regulaminem, by nic zepsuło rozrywki, jaką niesie ze sobą typowanie wyników zdarzeń sportowych! 

kody bonusowe Jak działają kody bonusowe?

darmowy zaklad Jak działają kody bonusowe?

 

Poprzedni artykułNowy zakup Starego Szpitala
Następny artykułZUS będzie rozdawał pieniądze pracodawcom
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

super, a gdzie można zagrac z takim bonusem?