Miasto sprzedaje dwie nieruchomości na Starym Mieście

0
622
Miasto Zamość wystawiło na sprzedaż dwie nieruchomości. Jedna to kamienica przy ul. Zamenhofa 18. Obecnie budynek stoi pusty i wymaga generalnego remontu.
GAIA

Miasto Zamość wystawiło na sprzedaż dwie nieruchomości. Jedna to kamienica przy ul. Zamenhofa 18, druga znajduje się przy ul. Solnej 9A.

Budynek przy Zamenhofa to obiekt podpiwniczony, trzypiętrowy z poddaszem użytkowym, o powierzchni użytkowej 689,58 m2. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość, nieruchomość,  znajduje się w strefie  ścisłej ochrony konserwatorskiej A. Nabywca będzie musiał przeprowadzić prace remontowo-konserwacyjne i zabezpieczające zabytkową kamienicę przed zniszczeniem, w ciągu 2 lat od daty nabycia. Prace mają się zakończyć w ciągu 5 lat (od daty nabycia nieruchomości).  Cena wywoławcza wynosi 1.265.000 zł (słownie: jeden milion dwieście sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych). Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta Zamość 14 sierpnia 2018 r., o  godz. 11,00. Cena sprzedaży budynku, wpisanego do rejestru zabytków, podlega 50% bonifikacie.

Druga nieruchomość znajduje się przy ul. Solnej 9A.  To dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek mieszkalno-usługowy, z użytkowym poddaszem, o powierzchni użytkowej 250,78 m2. Podobnie jak kamienica przy Zamenhofa, znajduje się w strefie  ścisłej ochrony konserwatorskiej A. Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona w wysokości: 470.000 zł (słownie: czterysta siedemdziesiąt tysięcy złotych). Cena sprzedaży budynku, wpisanego do rejestru zabytków, podlega 50% bonifikacie. Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta Zamość 14 sierpnia 2018 r., o godz. 9:00.

Pełna treść ogłoszenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Zamość w zakładce „Przetargi”.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments