Chcesz coś zmienić na swoim osiedlu? Ostatnia chwila na zgłoszenie projektu w ramach BO

0
389
GAIA

Jeszcze tylko kilka dni pozostało mieszkańcom Zamościa na zgłoszenie swoich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość. Nabór wniosków potrwa do 15 lipca 2018. Przypomnijmy, że tym razem każde z 16 zamojskich osiedli będzie miało do dyspozycji kwotę w wysokości 125 tys. zł. , a więc o 25 tys. więcej niż dotychczas.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach BO może zgłosić minimum 10 mieszkańców miasta Zamość. Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Zamość (z dn. 21.06.2018 r.) dotychczasowa kwota przeznaczona na realizację Budżetu Obywatelskiego została zwiększona do 2 mln.zł., dla każdego z osiedli: po 125 tys.zł.

Aby zgłosić projekt, należy złożyć poprawnie wypełniony formularz do zarządów właściwych osiedli, Biura Obsługi Interesanta UM lub przesłać drogą elektroniczną w formie skanu na adres: [email protected]. Decyduje data wpływu.

Formularz zgłoszenia projektu do Budżetu Obywatelskiego jest opublikowany na stronie internetowej urzędu miasta (www.zamosc.pl), a także dostępny w Biurze Obsługi Interesanta oraz siedzibie zarządu osiedla.

Zgłoszone projekty zostaną zaopiniowane przez powołany zespół, który sprawdzi je pod kątem możliwości realizacji, chodzi m.in o stan formalno-prawny i szacunkowy koszt realizacji zadania (maksymalnie 125 tys. zł).

O tym, który z projektów zostanie zrealizowany, zdecydują sami mieszkańcy w głosowaniu tradycyjnym lub elektronicznym.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments