Castorama przekazała ZOO hotele

0
742
- reklama-

W zamojskim ZOO, niedaleko hipopotamiani stanęły dwa hotele dla owadów. To finał rajdu rowerowego Eco Family Bike Tour, który odbył się 23 czerwca. Organizatorem rajdu był zamojski OSIR i Urząd Miasta. Rajd zakończył się nad Zalewem, gdzie podczas Eco warsztatów z Castoramą uczestnicy wykonywali między innymi domki/budki dla owadów pożytecznych. Można było taki domek zabrać ze sobą i zainstalować na balkonie.

Dwie bazy hotelowe dla bzyczących mieszkańców sprezentowała Castorama. Stanęły one obok dotychczasowego hotelu dla owadów, który postawiło ZOO. W hotelach mają zadomowić się murarki, czyli dzikie pszczoły. Jak tylko owady zajmą nowe lokum, zostaną przeniesione w inne części ZOO, by zapełniać nowe hotele.

Podczas przekazania pszczelich domków do ZOO, obecni byli dyrekcja i pracownicy ZOO oraz Castoramy, przedstawiciele Urzędu Miasta, a także media.

O potrzebie budowania domków dla owadów pożytecznych przekonywała Katarzyna Fornal – Urbańczyk, kierownik Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość. Owady są bezpieczne, nie atakują. Mogą w swoich hotelach mieszkać np. na balkonie lub na drzewie.

Jest konieczność dbania o zapylacze, gdyż mają one kluczowe znaczenie w ekosystemie od milionów lat. Istnienie ponad 80% roślin jest uzależnione od zapylania przez owady.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments