Lampy bardziej odporne na wandalizm

0
746
Lampy w zamojskim parku tuż po ataku wandali. fot. Piotr Małysz
- reklama-

Lampy w zamojskim Parku Miejskim w ubiegłym tygodniu, nie po raz pierwszy już zresztą, padły atakiem wandali. [CZYTAJ: Wandale grasowali w Parku Miejskim (ZDJĘCIA)] Zniszczone latarnie wymieniono w ramach umowy na konserwacje, a stosowne czynności w tej sprawie prowadzi policja. Zamojski Magistrat uważa, że aby uchronić parkowe oświetlenie przed kolejnymi dewastacjami, należy zastąpić je takim, które będzie bardziej odporne na wandalizm.

Jak informuje Marek Gajewski, rzecznik zamojskiego ratusza, poczyniono już pierwsze kroki w tym kierunku.

W związku z kolejną dewastacją lamp w Parku Miejskim, Miasto Zamość wystąpiło do służb Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wytyczne i zalecenia w zakresie ich sukcesywnej wymiany w przyszłości. – mówi Gajewski – Zamiarem Miasta Zamość jest stopniowa wymiana istniejących punktów na lampy o wzmocnionej, solidnej konstrukcji, która zagwarantuje odporność na akty wandalizmu, występujące od momentu realizacji projektu „Zamość miasto UNESCO, Pomnik Historii…”. – dodaje.

Ale krucha konstrukcja to nie jedyny przemawiający za wymianą, mankament parkowego oświetlenia. – Poza zbyt cienką blachą obecna konstrukcja, w szczególności wysokość latarni powoduje, iż nie spełniają one swojej funkcji – nie oświetlają alejek, a oślepiają pieszych – mówi Gajewski.

Myślicie, że bardziej solidne lampy nie będą już tak „kusiły” wandali?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments