Franciszkański zespół Fioretti zagra dla odbudowy świątyni w Zamościu!

0
829
Tak wyglądać ma zamojski Kościół Ojców Franciszkanów po remoncie. Fot. ASC Architekt Sebastian Ćwierz
GAIA
Trwa rewitalizacja największego w Polsce XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Zamościu. Koszt remontu świątyni to blisko 24 miliony złotych. Większość tej kwoty pokryje unijne dofinansowanie. Ojcowie wciąż jednak potrzebują pomocy w zebraniu wkładu własnego, czyli ponad 3,5 miliona złotych. Bracia nie ustają w staraniach, by potrzebne środki zebrać.

11 lipca 2018 r. o godz. 17:00 na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się koncert franciszkańskiego zespołu FIORETTI pod hasłem: „Gramy dla odbudowy świątyni w Zamościu”.

Zespół Fioretti to jeden z pierwszych ogólnopolskich zespołów muzyki chrześcijańskiej, założony w 1968 roku w Wyższym Seminarium Franciszkanów w Łodzi, w następnym roku przeniesiony do Krakowa. Skład zespołu tworzą bracia mniejsi konwentualni, aktualnie odbywający formację w WSD Franciszkanów w Krakowie. W latach swojej formacji seminaryjnej członkami zespołu byli: bp Stanisław Dowlaszewicz oraz Administrator Apostolski Uzbekistanu bp Jerzy Maculewicz.

Na koncertach zespołu – którego skład zmienia się, gdy do krakowskiego seminarium przychodzą kolejne pokolenia braci – wciąż można usłyszeć „hity” ich poprzedników (choć oczywiście KAŻDY wnosi coś nowego w brzmienie zespołu).

fioretti zamosc Franciszkański zespół Fioretti zagra dla odbudowy świątyni w Zamościu!

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments