Festiwal Sztuki Ulicy. 3- dniowe Święto hip hopu w Zamościu

0
574

Szykuje się 3 dniowe Święto hip – hopu w Zamościu. W dniach 27-29 lipca 2018 roku w naszym mieście odbywać się będzie Festiwal Sztuki Ulicy, podczas którego na murze zamojskiego ZOO powstanie olbrzymi mural.

Pomysłodawcą Festiwalu Sztuki Ulicy w Zamościu jest Grupa Stforky. Zamojscy grafficiarze zgłosili swój projekt do organizowanego przez Kompanię Piwowarską programu LECHSTARTER. Dzięki głosom internautów, ich inicjatywa znalazła się w gronie zwycięzców.

W trakcie Festiwalu, na który do Zamościa przyjadą reprezentanci polskiej sceny graffiti m.in. z Gdańska, Lublina, Krakowa, Warszawy czy miast województwa Śląskiego, na murze zamojskiego ZOO powstaną obrazy o powierzchni 250 m2 inspirowane fauną, florą oraz historią zamojskiego ogrodu zoologicznego.

– Przez ostatni weekend lipca na murach Zamojskiego Zoo od strony Rzeki Łabuńki tworzymy olbrzymi obraz graffiti, miejską galerię sztuki – miejsce spotkań mieszkańców, idealną przystań dla spacerowiczów i rowerzystów. – zapowiada Grupa Stforky –
Niedawno zainstalowane ławki oraz nowe chodniki powstałe dzięki Władzom Miasta, dodatkowo utwierdzają nas że tworzy się nowa, wyjątkowa przestrzeń w naszym mieście – dodają Grafficiarze

Ale 3 dniowe święto Hip Hopu w Zamościu to nie tylko graffiti.

Podczas imprezy wystąpią znakomici Dj-e. Swój udział potwierdzili już m.in DJ FEEL-X: Kaliber-44: MAD CREW: SILA-Z-POKOJU, DJ CHMIELIX z Torunia.

Ducha ulicy dodatkowo nakręcą chłopaki z SidebySide Crew, których breakdance towarzyszyć będzie wydarzeniu.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie sobotni występ legendy trójmiejskiej sceny Hip-Hopowej Obywatel MC aka Kear/Deluks, który razem z Dj Chmielixem zagrają w zamojskich Wrotach Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 2 w starej Bramie Lubelskiej na oficjalnym After Party imprezy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments