Michał Anioł w Nieliszu. Dzieci i młodzież tworzą żywe obrazy

0
557

Od 8 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieliszu odbywają się warsztaty artystyczne pod nazwą Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży. W zajęciach uczestniczy 12 osób, które rozwijają swoje pasje artystyczne szczególnie z zakresu plastyki oraz fotografii.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

 W lutym i marcu młodzież zgłębiała wiedzę na temat największych  mistrzów i dzieł malarskich. Poznawała  epoki, style i techniki plastyczne. W zakresie różnorodności tematycznej odkrywała  również piękno i malarskość  lokalnego krajobrazu kulturowo-przyrodniczego i przyrodniczego. W kwietniu, maju i czerwcu teorię zamieniono na praktykę  z tym, że pędzel zastąpiono obiektywem aparatu. Sesje fotograficzne z udziałem tzw. „żywych obrazów” inspirowanych wielkimi dziełami sztuki, okazały się niemałym wyzwaniem. Przygotowanie scenografii, kostiumów, pozowanie oraz przyswajanie wiedzy dotyczącej fotografiki to naprawdę ciężka praca.

Podczas całego projektu wykonano 865 zdjęć, spośród  których tylko 12 najlepszych stworzy oficjalną kolekcję. Wybrane fotografie zostaną wydrukowane (format A1 ok. 80×60), oprawione i zaprezentowane na wernisażu podsumowującym projekt. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca  o godz. 13.30 w Strażnicy OSP  w Złojcu. Wstęp wolny. W skład kolekcji wchodzą zdjęcia inspirowane następującymi obrazami: Błękitne tancerki- Edgar Degas, Rybacy brodzący – Leon Wyczółkowski, Ostatnia Wieczerza – Leonardo da Vinci, Kamieniarze  Gustaw Courbet, Kobiety zbierające kłosy  – Jean-Francois Millet, Żałobne wieści z cyklu Polonia – Artur Grottger.

[materiał nadesłany]

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments