Impreza sportowa z udziałem Przemysława Tytonia (dużo zdjęć)

0
595

Wczoraj w piątek 23.06.2018r. w Zamościu odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pn. “W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Św. w Katedrze Zamojskiej w której wzięli udział Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Pani Małgorzata Bzówka, Sponsorzy – Pan Marcin Wojewoda Prezes Banku w Izbicy, Firma Scania reprezentowana była przez Pana Łukasza Mataczyńskiego, zawodnicy z województwa lubelskiego i podkarpackiego, trenerzy, rodzice, wolontariusze oraz gość specjalny, bohater UEFA EURO 2012 Pan Przemysław Tytoń, bramkarz reprezentacji Polski pochodzący z Zamościa.

W Eucharystię włączyli się zawodniczki i zawodnicy oraz Pani ( Kycko – trenerka grupy dziewcząt.
Eucharystia sprawowana była przez Ks. Tomasza Winogrodzkiego prezesa DKS “Gaudium” Zamość i Ks. Radosława Sokołowskiego z parafii Oleszyce, a teksty czytań i modlitwy wiernych nawiązywały do dbałości o to by w zdrowym ciele był zawsze zdrowy duch.


Po Mszy Św. zostały wręczone okolicznościowe medale nawiązujące do 100-lecia Odzyskania Niepodległości i pucharu MŚ aktualnie odbywającego się w Rosji. Głos zabrał Pan Prezydent Andrzej Wnuk oraz Pan Przemysław Tytoń którzy został przywitany szczególnie entuzjastycznie przez młodych adeptów piłki nożnej.

Po wspólnych fotografiach cała grupa przeszła na OSiR by rozpocząć część sportową. Tu głos zabrali Sponsorzy Dyrektor Banku w Izbicy Pan Marcin Wojewoda wręczając upominek grupie rocznika 2005 oraz Pan Henryk Kowalski Przewodniczący Wydziału Gier ZOZPN. Dla DKS “Gaudium” Zamość była to też okazja do podsumowania sezonu, choć liga np. w roczniku 2008 zakończy się dopiero jutro. Wręczono nagrody zawodnikom, trenerom i rodzicom, wolontariuszom angażującym się w działania klubu a także Przedstawicielom Mediów. Następnie rozpoczęła się cześć sportowa, wręczono nagrody a po niej część gastronomiczna, gorące posiłki. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy bardzo dobrze się bawili, również Goście z województwa podkarpackiego wywieźli bardzo dobre wrażenia. Młodzież miała okazję zobaczyć i doświadczyć jazdy samochodem marki Scania.
Dziękujemy Wszystkim za obecność, pomoc oraz stworzenie atmosfery podkreślającej, że “W zdrowym ciele zdrowy duch” to nadrzędne przesłanie dla młodych ludzi. I
mpreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

fot: Kazimierz Chmiel

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments