Uroczysta Gala i spektakl w z udziałem uczniów i absolwentów. Tak “Społeczniak” świętować będzie 25 – lecie

0
632

Dziś wieczorem na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się uroczysta Gala 25 – lecia Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu. 

Uroczystość stanowić będzie podsumowanie całorocznych działań, realizowanych przez dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców. Punktem kulminacyjnym Gali będzie premiera spektaklu “Drogi i manowce – retrospekcje”, przygotowanego przez uczniów i absolwentów Społeczniaka w ramach Zamojskiego Lata Teatralnego. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 20:00.

Historia Społeczniaka trwa już 25 lat. W dniu 14 maja 1992 roku na walnym zebraniu Zamojskiego Towarzystwa Oświatowego zostały powołane do życia: I Społeczna Szkoła Podstawowa i I Społeczne Liceum Ogólnokształcące. Uroczysta inauguracja działalności szkół społecznych odbyła się 1 września 1992 roku w siedzibie szkoły przy ulicy Szczebrzeskiej 62 w Zamościu. W pierwszym roku funkcjonowania Szkoły istniały trzy klasy szkoły podstawowej (VI, VII, VIII) w których uczyło się 32 uczniów oraz trzy klasy pierwsze , jedna druga i jedna trzecia liceum liczące łącznie 64 uczniów. Dzisiaj w Społęczniaku uczy się prawie 600 uczniów i pracuje ponad 80 nauczycieli. Wszystkie szkoły osiągają najwyższe wyniki w Zamościu i jedne z najwyższych w Polsce, co jest powodem do dumy zarówno nauczycieli jak i uczniów czy rodziców.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments