Ogromny sukces trójki Licealistów z I LO! Ich projekt “Nie Jestem Byle Kim” nagrodzony “Złotym Wilkiem”

0
439
Fot. Nie Jestem Byle Kim/ Facebook

Ogromny sukces Trójki Licealistów z I LO w Zamościu. Autorski projekt społeczny Barbary Ptak, Justyny Nadłonek i Dominika Dębińskiego pn. ”Nie Jestem Byle Kim”, zrealizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, został nagrodzony najwyższa nagrodą – “Złotym Wilkiem”!

W ramach projektu „Nie Jestem Byle Kim” przez ostatnie kilka miesięcy licealiści prowadzili wykłady i warsztaty w zamojskich szkołach średnich, podczas których motywowali młodzież do zwiększenia poczucia własnej wartości, walki z kompleksami oraz odnalezienia pasji. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem – w spotkaniach udział wzięło ok. 2 tysiące uczniów. Zwieńczeniem działań była gala w Zamojskim Domu Kultury, na którą ekipa „Nie Jestem Byle Kim” zaprosiła osoby pochodzące z naszego regionu, które osiągnęły szeroko pojęty sukces. Gośćmi wykładu finałowego byli: Michał Zachwieja – fotograf, który współpracuje m.in. z czołowymi światowymi markami sportowymi jak również znanymi osobami polskiej sceny muzyki hip-hop, Lech Nitecki – właściciel sklepu internetowego www.ogrodosfera.pl, który obecnie jest jednym z największych w branży ogrodniczej w Polsce oraz Paulina Mikuła, absolwentka polonistyki na UW, autorka książki o języku polskim oraz youtuberka prowadząca kanał ‚Mówiąc inaczej’.

Podczas wielkiego finału olimpiady Zwolnieni z Teorii, który odbył się w Warszawie wczoraj (20 czerwca), projekt Nie Jestem Byle Kim, zdobył najwyższą nagrodę Złotego Wilka w Kategorii Społeczność lokalna. Projekt dotarł również do Półfinału Pitch Contest. W czasie gali Dyrekcja  Liceum odebrała z rąk wicepremiera Jarosława Gowina tytuł Szkoły Kompetencji 2018, razem z 20 najlepszymi placówkami w Polsce, wśród których zamojskie Liceum uplasowało się na 11 miejscu.

Wielkie gratulacje !

pastedGraphic.png

 

pastedGraphic_1.png