Rządowe dofinansowanie do dróg lokalnych. Skorzysta także Zamość

0
446
Fot. Premier.gov.pl

1,3 mld złotych – to kwota jaką rząd zamierza przeznaczyć w 2018 roku na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln zł więcej niż dotychczas planowano. O pieniądze z tej puli ubiegał się także Zamość i dofinansowanie otrzymał. Rządowe pieniądze zostaną przeznaczone na remont ulicy Łanowej w Zamościu, który dotychczas Miasto prowadziło z własnych środków.

O programie rozwoju dróg lokalnych premier Mateusz Morawiecki mówił podczas wczorajszej odprawy z udziałem wojewodów w Warszawie. Premier podkreślił, że dzięki rządowemu wsparciu zyskają szczególnie mniejsze samorządy. Małe gminy, do tej pory często zaniedbywane i zapomniane, będą miały dużo lepszy dostęp do środków komunikacji publicznej i inwestycji, a w związku z tym do szans rozwojowych – powiedział Mateusz Morawiecki.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że dzięki rządowej dotacji przybędzie 350 km nowych albo zmodernizowanych dróg gminnych oraz 211 km dróg powiatowych. Z tych inwestycji skorzysta 330 gmin, 70 powiatów oraz 21 miast na prawach powiatów – zaznaczył minister.

W woj. lubelskim za rządowe pieniądze wyremontowanych zostanie 30 dróg lokalnych.

Miasto Zamość otrzymało dofinansowanie na zadanie: “Przebudowa drogi powiatowej od km 0+000 do km 0+559,38 ulicy Łanowej w Zamościu“. Spośród samorządów w powiecie zamojskim powody do radości ma także Gmina Nielisz (uzyskała dotację na budowę drogi gminnej nr 110128L w miejscowości Nawóz) oraz Gmina Sułów, która dzięki rządowemu wsparciu przebuduje drogę nr 110154L w miejscowości Deszkowice Drugie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments