RzeczpospoCzyta Łabuńska

0
581

W nocy z 9 na 10 czerwca w gminie Łabunie odbyła się NOC BIBLIOTEK. Gościem specjalnym „Drugiej Łabuńskiej Nocy Bibliotek” był Marcin Wroński, ojciec Zygi Maciejewskiego, zdobywca m. in. Nagrody Wielkiego Kalibru i Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników oraz Złotego Pocisku za najlepszy polski kryminał historyczny 2017 r.

Spotkanie było częściowo poświęcone książce Gliny z innej gliny – której premiera miała miejsce 6 czerwca. Z „Nocą bibliotek” wystartowaliśmy tym razem o 14:00 – na „Czytanie Herberta” stawiło się 8 osób, w tym 3 uczennice klasy 6 Szkoły Podstawowej w Łabuniach i siostra Irena FMM. O 15. miała miejsce projekcja filmu TARAPATY. Kto nie był niech żałuje – bo film ciekawy i mądry, a to rzadkość dziś. Marcin Wroński gościł w Łabuniach od 18:00, w bibliotece od 19, a w Łabuniach do 11:20 dnia następnego. Autor w niedzielne przedpołudnie zwiedził Zespół Pałacowo-Parkowy w Łabuniach, a Jego przewodnikiem była siostra Teresa FMM. Można było naznaczyć swoją kolekcję książek ręką autora, zamienić słowo. Spotkanie skończyło się ok 21.30. Wcześniej odważni podjęli wyzwanie i wyruszyli w teren z mapą gry „Rzecz Pospolita – Czytam”. Tym razem nie odbyły się bezbolesne „potyczki Słowne”, czyli drużynowy turniej SCRIBA – ale nie polegliśmy zagramy w terminie późniejszym. Natomiast rozegrano partyjkę gry autorskiej „Zaczytaj się w bibliotece”. Każdy uczestnik, również autor Marcin Wroński, otrzymał upominek – od LGD „Ziemia Zamojska”. Panie Danuta Wiater i Teresa Wiater z Ruszowa przygotowały dla uczestników słodką niespodziankę – podobnie zresztą, jak w roku ubiegłym. W spotkaniu uczestniczyły Panie z KGW Łabunie w strojach stylizowanych na lata 20-30 XX wieku, ale byli też goście z Krasnobrodu, Kornelówki, Kalinowic i Zamościa. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców gminy Łabunie.

Głównym organizatorem akcji jest CEO Centrum Edukacji Obywatelskiej. Łabuńską część wsparli: Wójt Gminy Łabunie Antoni Wojciech Turczyn, dzięki któremu spotkanie z Autorem doszło do skutku. LGD Ziemia Zamojska – która jest z Nocą Bibliotek od ubiegłorocznej edycji – i deklaruje chęć dalszej współpracy oraz Gmina Łabunie – Referat Promocji i Rozwoju w osobie Kierownik Agnieszki Pieli, która przywiozła Marcina Wrońskiego do Łabuń i prowadziła spotkanie w bibliotece. Patronat Honorowy nad „Nocą Bibliotek” w Łabuniach objął Wójt Gminy Łabunie, patronat medialny sprawował Nowy Kurier Zamojski.

Dziękujemy. Zapraszamy na Noc Bibliotek za rok!

fot, tekst: Piotr Piela

dsc00254 RzeczpospoCzyta Łabuńska

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments