Zespół VOX w Alei Sław (Zdjęcia i film)

0
1410

Aleja Sław w Zamościu przy ul. Grodzkiej zyskała nową tablicę. Dzisiaj (8 czerwca) odsłonięto tablicę poświęconą, tym razem, aż trzem muzykom związanym z Zamościem.

Swoją tablicę odsłonili: Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski – członkowie Grupy VOX, która niebawem będzie świętować jubileusz 40-lecia na scenie.

Muzycy odcisnęli ślady swoich butów na wspólnej tablicy wykonanej z brązu. Autorem tablicy, jak i wszystkich pozostałych w Alei, jest artysta rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa.

Galę prowadziła pomysłodawczyni Alei Sław – Teresa Madej, która wspomniała wszystkich artystów tworzących na przestrzeni lat Zespół Vox. Z “Voxami” na scenie występowali także Andrzej Kozioł, Grzegorz Markowski i Ryszard Rynkowski.

Witold Paszt powiedział, że dotąd zagrali około 350 koncertów i nie było wśród nich ani jednego, kiedy zespół nie wspomniałby o pięknym rodzinnym Zamościu. Zapowiedział, że to nie koniec kariery i nie ma mowy o emeryturze.

Jerzy Słota był wyraźnie wzruszony i wyznał, że skrycie marzył o jakimś dowodzie uznania, ale nie spodziewał się tablicy “na wieki”. Dariusz Tokarzewski podziękował wszystkim, którzy przyszli by wspólnie świętować. “To dla nas wielka przyjemność, wielki zaszczyt, to największa nagroda za wiele lat pracy”. Dla bohaterów tegorocznej Alei Sław wystąpił zespół “Gdzie diabeł nie może…” w składzie: Kasia Figura, Ania Chabros i Jola Stoczkowska – Pawełczyk z repertuarem retro.

Nie obyło się także bez występu zespołu VOX, jako zapowiedź koncertu sobotniego z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego. “Voxi” zagrali i zaśpiewali swoją, chyba najsłynniejsza balladę “O Magdaleno”.

 

 

 

 

Poprzedni artykułLista zwycięzców akcji “Rowerowy Maj”
Następny artykuł“Dzwon” na nowym rondzie i ucieczka z miejsca zdarzenia. Mamy FILM!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments