Pomnik pamięci ofiar ludobójstwa na Wołyniu w 75. rocznicę rzezi

0
541

W 75. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, 10 czerwca, zamojskie Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu, zaprasza na uroczyste odsłonięcie pomnika pamięci pomordowanych na Wołyniu.

W niedzielę, 10 czerwca o godz. 10.00 na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu poświęcony zostanie krzyż – pomnik ofiar z 1943 roku. Poświęcenia krzyża dokona proboszcz Katedry Zamojskiej, ks. Robert Strus.

Krzyż opatrzono zapisami:
“Na wieczną pamięć w 75. rocznicę apogeum ludobójstwa na Wołyniu 11 lipca 1943r. Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu,
10.06.2018 r.”

“W hołdzie Polakom z Kresów Południowo-Wschodnich II RP zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1939-1947, ofiarom ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, matkom, ojcom, dzieciom, starcom i duchowieństwu, zgładzonym ze szczególnym okrucieństwem dlatego, że byli Polakami”

Po odsłonięciu pomnika, przewidziane jest złożenie kwiatów w Krypcie Wołyńskiej na zamojskiej Rotundzie. O godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. w Kościele Garnizonowym p.w. Jana Bożego w Zamościu, w intencji pomordowanych. Homilię wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz – Zalewski. Po nabożeństwie zaplanowano występ wokalny funkcjonariuszy zamojskiego Zakładu Karnego.

Poprzedni artykułUsg brzucha, tarczycy i główki – trwa rejestracja
Następny artykułGmina Zamość: Będzie stadion z prawdziwego zdarzenia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments