UWAGA: Policja na nowym rondzie – patrzcie na znaki

1
1910

Od dzisiejszego ranka (6.06.18) została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Wyszyńskiego, Odrodzenia, Zamoyskiego. Dotychczasowe skrzyżowanie jest już rondem.

Na wlotach skrzyżowania ustawiono duże żółte tablice o treści: „Uwaga! Zamiana Organizacji ruchu”wraz ze znakami „ustąp pierwszeństwa” (A-7) i „nakaz jazdy w ruchu okrężnym” (C-12).

Dzisiaj bezpieczeństwa na rondzie pilnuje policja. Wystarczy chwilę poobserwować ruch na rondzie, żeby wiedzieć, że kierowcy nie patrzą na znaki, jadą “po staremu” i gdyby nie funkcjonariusze, byłoby już kilkanaście stłuczek.

 

Poprzedni artykułWyjątkowy wieczór w ZOO (Zapowiedź)
Następny artykułGmin Zamość: Kolejne szkoły do termomodernizacji
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MrErdek1

Na zdjęciach niechlujstwo znakujących. Znaki C-12 “ruch okrężny” odwrócone o 180 stopni. Rondo nie jest zorganizowane zgodnie z nakazem znaku C-12, gdyż jest rondem odśrodkowym zorganizowanym wprost wg ogólnych zasad ruchu, a zatem znaki C-12 są na nim nieuprawnione. Kłania się polska patologia narodzona w 2005 roku w Krakowie, a tam i Politechnika Krakowska z profesorem Traczem i jego uczniami na czele wydziału Inżynierii ruchu oraz ich nauczyciel od zasad ruchu, niestety wg krakowskiej szkoły, a nie ustawy, dyrektor MORD Marek Dworak. Nie zamalowano też powierzchni wyłączonych z ruchu. Z powodu lewego pasa przeznaczonego wyłącznie do skręcania namalowano poprawnie linie prowadzące kierującego o jeden pas dalej niż wynikałoby to wprost z ogólnych zasad ruchu. Skręcający w lewo z lewego pasa ruchu ma do wyboru dwa pasy na drodze poprzecznej, lewy lub biegnący obok niego na wprost do wylotu, natomiast skręcający w lewo z pasa środkowego od strony sądu, musi jechać wzdłuż linii prowadzącej na prawy pas ruchu bez prawa do skrętu na pas środkowy. Skręcający muszą ustąpić pierwszeństwa już jadącym na wprost do wylotu swoimi pasami ruchu. W organizacji ruchu jest jeden błąd, ale wymaga on osobnego omówienia. Poza tym jest OK.